Magic and Mayhem: Art of Magic

  12:00aktualizováno  18. května 2001 3:05
Kombinace strategie a RPG, poutavý příběh, 3D engine, kouzla a fantasy prostředí. To všechno (a pochopitelně něco navíc) pro vás má připraveno nová hra, kterou pro vás připravuje společnost Virgin Interactive.

Magic and Mayhem: The Art of MagicNa jaře roku 1999 jste měli poprvé možnost zahrát si strategii z fantasy prostředí, která obsahovala mimo jiné i prvky RPG. Jmenovala se Magic & Mayhem a vy jste se v ní objevili jako čarodějnický učeň, který hledá svého tajemného strýce. Cestu za ním jste si ale museli vybojovat skrz zástupy krvelačných nepřátel, čarovali jste, používali mocné artefakty, zkrátka využívali jste vše, co vám přišlo pod ruku. To už je ale poměrně dávno. Nyní se píše rok 2000 a některé věci se změnily.

Tak za prvé - společnost Virgin Interactive pro vás chystá pokračování výše zmíněné hry. Jmenovat se bude Magic & Mayhem: The Art of Magic. Opět se v ní budete pohybovat v roli mladého mága, ale tím podobnost s předchozím příběhem končí. Země sténá pod kopyty několika armád, které se ji všechny snaží získat pod svou nadvládu. Vás tato situace pochopitelně trápí, protože se konec konců jedná o vaši rodnou zemi, ale právě máte ještě jiné, větší starosti. Ocitli jste se právě uprostřed mezi znepřátelenými vojsky a jak zjišťujete na vlastní kůži, vojna opravdu není kojná.

Příběh ale není to jediné, čím se Magic & Mayhem: The Art of Magic liší od svého předchůdce. Bude obsahovat také velké množství dalších novinek, jako je například propracovaný grafický 3D engine. Díky němu bude mimo jiné možné bojiště oddalovat či přibližovat dle Magic and Mayhem: The Art of Magiclibosti a aktuálních potřeb hráče, jak jsme zvyklí například z některých realtimových strategií. "Snažili jsme se dát hře nový kabát," říká vedoucí designér projektu Mark Hardistry, "společně s fantastickým příběhem plným zvratů, ale nechtěli jsme zároveň nějak měnit základní prvky hry, které se minule tak dobře osvědčily."

Z těchto slov vyplývá jedno - herní systém a základní myšlenka, které nejvíce ovlivňují zábavnost a hratelnost titulu, zůstávají navzdory všem ostatním změnám stále stejné. Zato vás čeká množství nových typů protivníků. Někteří z nich budou obdařeni pokročilou umělou inteligencí, takže nebude nijak snadné je porazit. Vy ale na své straně budete mít velký počet kouzel, z nichž mnohá jsou zcela nová, takže některé výhody budou i na vaší straně. A nebudete vždy nuceni zasahovat do boje osobně. Můžete v klidu stát opodál a vychutnávat pohled, jak vašeho nepřítele ničí vámi vyvolaný rytíř, kostlivec nebo dokonce drak.

Pro hráče, které zajímá propojování žánrů a rádi by si na vlastní kůži ozkoušeli, jak vypadá prolnutí tahové strategie a RPG, je připravena poměrně obsáhlá kampaň s poutavým příběhem. Magic & Mayhem: The Art of Magic ale obsahuje i multiplayer, který podporuje připojení až čtyř hráčů přes internet, takže zkrátka nepřijdou ani milovníci online hraní. A kdy můžeme tuto hru očekávat? Na pulty obchodů by se měla dostat počátkem příštího roku, přesněji řečeno hned v lednu.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Další z rubriky

Stahujte zdarma PC verzi What Remains Of Edith Finch

What Remains of Edith Finch

PC verze nádherné příběhové hry What Remains of Edith Finch je až do 24. ledna zdarma ke stažení na Epic Game Store.

Hernímu průmyslu roku 2018 vládly mobilní hry, Fortnite a PUBG

Playerunknown’s Battlegrounds

Analytická společnost Superdata zveřejnila žebříček nejvíce vydělávajících her za rok 2018. A musíme vás upozornit, že...

Netflix považuje za největšího konkurenta Fortnite

Netflix

Netflix nepovažuje za své největší konkurenty další streamovací služby, ale populární hru Fortnite.

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na iDNES.cz