Vrací se kultovní Lemmings. Jako ubohá free 2 play mobilní hra od Sony

  14:48aktualizováno  14:48
Na PlayStation blogu se objevila nezvyklá zpráva, která oznamuje, že právě vyšla nová hra Lemmings. Určena však není na PlayStation 4, jak by se dalo očekávat, ale na mobilní zařízení s iOS a Androidem. A není vůbec dobrá.

Mobilní Lemmings | foto: Ondřej Zach

V ikonické hře z devadesátých let má hráč za úkol provést malá stvoření, lumíky, zdárně na konec úrovně. Přiřazuje jim různé činnosti, například šplhání či schopnost prokopat se zdí. Bez asistence hráče lumíci bezmyšlenkovitě pochodují stále kupředu a páchají sebevraždy.

Mobilní Lemmings

Mobilní Lemmings

Nová verze je přímo ušita na míru telefonům a na první pohled nevypadá špatně. Hraje se na výšku, zatímco prstem hráč určuje, co se má kde na obrazovce stát. Je tu klasická stavba schodů či bourání bloků. Umístění ikonky deštníku do prostoru pak naznačí, že pokud přes něj propadne lumík, snese se v bezpečí na zem. 

Stažení z aplikačních obchodů není zpoplatněno. A tady se dostáváme k hlavnímu zádrhelu. Zatímco v původní hře jsme měli předem daný počet vybraných akcí, s nimiž musíme úroveň pokořit, v nové verzi se spotřebovává energie. Jedna akce odečte jeden bod energie. 

Není to tak, že potřebujete určitý počet energie, abyste mohli do hry vstoupit a pak hrajete s přiděleným počtem bodů u činností. Tady rovnou hrajete s veškerou energií, kterou máte, což je absurdní a zcela to popírá původní myšlenku Lemmings. Alespoň, že za umístěné nevyužité akce se energie vrátí, za mě přesto okamžitá stopka.

Energie se průběžně pomalu sama doplňuje, ale samozřejmě si ji můžete doplnit za skutečné peníze. Velmi „lákavě“ v tomto kontextu zní možnost koupit si „neomezené“ množství energie za 179 korun, a to prosím na celé dvě hodiny. Před každou úrovní si lze koupit pomocné boostery, víc asi netřeba dodávat.

Mobilní Lemmings
Mobilní Lemmings

... a to se vyplatí.

Sony vlastní práva na Lemmings, za hrou ovšem stojí studio nazvané Sad Puppy. Má rada: nebrat, nejsou to Lemmings. Původní atmosféra na mě vůbec nedýchla a byť hra po technické stránce není špatná, mechanismy přímo podřizuje obchodnímu modelu. Pokud byste hru přesto chtěli zkusit, níže přikládám linky. Ale varoval jsem vás.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

KVÍZ: Jak dobře znáte zvířata z počítačových her?

Kvíz

Vyzkoušejte si, nakolik se orientujete ve světě virtuální fauny. V našem kvízu najdete ta nejslavnější zvířata napříč...

Další z rubriky

Youtubový kanál Machinima nečekaně zablokoval veškerý obsah

Machinima

Noví majitelé jednoho z největších youtubových kanálů vůbec nečekaně znepřístupnili všechna videa, která se na...

Nintendo Indie Highlights láká na Wargroove či SteamWorld Quest

SteamWorld Quest

Nintendo ve svém pořadu Indie Highlights představilo nezávislé hry, na nějž se mohou brzy těšit majitelé konzole Switch.

Switch se stal ve Spojených státech nejprodávanější konzolí roku 2018

Nintendo Switch

Hybridní konzole Switch porazila v loňském roce ve Spojených státech konkurenční PlayStation 4 i Xbox One, a to jak na...

Najdete na iDNES.cz