První ohlasy na virtuální realitu od Nintenda jsou pozitivní

  12:55aktualizováno  12:55
Virtuální realita od Nintenda nazvaná Labo VR Kit sice nestaví na silném hardware, první testující ovšem zaujala svoji přístupností, hravostí a kreativitou.

Labo VR Kit využívá konzole Switch a ovladačů Joy-Con. Myšlenkově vychází z kreativní stavebnice Labo, pomocí níž se z papírového kartonu sestaví příslušenství.

Základem jsou brýle, do nichž se vkládá Switch. Ty se pak připojí k některému z kartonového příslušenství, do nichž se vkládají Joy-Cony. Nintendo přitom jde cestou maximální jednoduchosti a uživatelské přívětivosti. Brýle se totiž nijak nepřipevňují k hlavě, vyrobenou kreaci s brýlemi si jednoduše přiložíte k očím. 

Labo VR Kit

Labo VR Kit

Labo VR Kit

Labo VR Kit

První a zřejmě nejlákavější modul je Blaster. Kreace má podobu zbraně s pumpovacím mechanismem. Hra je pojata jako kolejnicová střílečka, v níž se střílí po mimozemšťanech všude kolem. Součástí je i možnost zpomalit čas a pohodlně zamířit na více cílů. V další hře s využitím Blasteru se krmí hrochové, a to i v lokálním multiplayeru. 

První ohlasy hodnotí Blaster jako nejzábavnější. Je si toho vědomo i Nintendo, které tentokrát prodává dvě sady. Kromě té kompletní, která obsahuje pět modulů, tu bude za polovic ještě startovní jen s brýlemi a právě Blasterem.

Labo VR Kit

Labo VR Kit

Labo VR Kit

Labo VR Kit

Labo VR Kit se samozřejmě nemůže měřit s konkurencí jako HTC Vive či Oculus Rift. Switch (rozlišení displeje je 720p) nedosahuje podle Endgadgetu ani úrovně Oculus Go. Přesto panuje shoda, že výsledek není vůbec tak hrozný, jak se někteří obávali. Nintendo vsadilo na jednoduchou grafiku, okamžitou přístupnost a rychlé potěšení u kratších herních seancí. 

Dalšími moduly jsou fotoaparát, pedál, pták a slon. S fotoaparátem se podíváme pod mořskou hladinu, s ptákem si zalétáme na ostrově, s pedálem budeme skákat žábou a konečně slon. V prvním režimu poslouží chobot jako štětec pro všechny virtuální umělce. Pro představu, má to být něco jako vykuchaná verze Tilt Brush od Googlu. V druhém režimu se hodí k řešení hádanek založených na fyzice. 

Labo VR Kit
Labo VR Kit
Labo VR Kit

Labo VR Kit

Pecka ovšem přichází na závěr. Hračičkové si budou moci pomocí snadno pochopitelného objektově orientovaného programování vytvořit vlastní moduly a hry, tak jako u původních stavebnic Labo. Nintendo k tomu ovšem přibalí dalších 64 hotových hříček, které si mohou zájemci dále modifikovat.

Labo Toy-Con 04: VR Kit vychází 12. dubna. Startovní sada bude stát 999 korun, kompletní sada 1 999 korun. 

Zdroje: Nintendo, Engadget, Nintendolife

Autor:
 

Nejčtenější

Deset nejvíce frustrujících pasáží z počítačových her

Prey

Počítačové hry jsou výbornou formou relaxace, ovšem stejně jako třeba u sportu se u nich někdy člověk pořádně navzteká....

Začalo to jako vtip, teď kanál o hlazení psů mění počítačové hry

Far Cry Primal

Když byl minulý měsíc založen twitterový účet Can You Pet the Dog?, vypadalo to jako povedený vtip. Jeho autoři si dali...

Ubisoft vyjadřuje podporu Notre-Dame a rozdává Assassin’s Creed Unity

Assassin’s Creed: Unity

Francouzská videoherní společnost Ubisoft se připojila ke stále rostoucímu počtu dárců, kteří se rozhodli přispět...

Vymodelovat virtuální Notre-Dame pro Assassin’s Creed trvalo dva roky

Assassin's Creed: Unity

Stejně jako ve skutečnosti i v počítačové hře Assassin’s Creed Unity byla katedrála Notre-Dam hlavní dominantou Paříže....

KVÍZ: Vyznáte se v nejslavnějších zbraních z počítačových her?

Quake Champions

Herní historie je dlouhá a krvavá, přitom jen málokterá hra dokázala nabídnout skutečně originální a zapamatování hodné...

Další z rubriky

Vymodelovat virtuální Notre-Dame pro Assassin’s Creed trvalo dva roky

Assassin's Creed: Unity

Stejně jako ve skutečnosti i v počítačové hře Assassin’s Creed Unity byla katedrála Notre-Dam hlavní dominantou Paříže....

Poslední film s Larou Croft se nepovedl, už se však připravuje pokračování

TOMB RAIDER - Official Trailer #1

Navzdory své mizerné kvalitě dosáhl loňský film Tomb Raider slušných tržeb, a tak se už se pracuje na druhém dílu.

World of Warships vychází konečně i na konzolích

World of Warships: Legends

Oblíbená hra s válečnými loděmi se po čtyřech letech od vydání objevila i na herních konzolích. Od své PC verze se v...

Najdete na iDNES.cz