Chystané pokračování King’s Bounty bude více RPG než strategií

  15:44aktualizováno  15:44
Více než deset let od vydání posledního dílu fantasy strategie King’s Bounty se konečně dočkáme regulérního pokračování. To ale rozhodně nenabídne jen to samé v trochu lepší grafice. Naopak, vývojáři tentokrát výrazně změní žánr i celkové vyznění hry.

Jednoznačným králem v žánru tahových fantasy strategií je série Heroes of Might & Magic, to ale neznamená, že by se ji nikdo nepokusil z trůnu sesadit. Nejblíže tomu byla asi King’s Bounty: The Legend z roku 2008, která nabídla prakticky to samé, jen v poněkud odlehčenější atmosféře (viz naše dobová recenze). 

King's Bounty II

King's Bounty II

Dostalo se jí za to zaslouženého úspěchu a řady datadisků, čas na opravdové pokračování však nadešel až teď. Respektive příští rok, na kdy je vydání dvojky naplánováno.

Herní trh se však za těch několik let zcela změnil a ruští vývojáři ze společnosti 1C se tomu snaží za každou cenu přizpůsobit. Namísto klasické, seshora viděné „pohádky,“ tak nově budeme na drsný svět, připomínající trochu Hru o trůny, hledět povětšinou zpoza ramen jednoho z hlavních hrdinů. Hratelnost pak má částečně vycházet z klasických akčních RPG her, a tak budeme v reálném čase cestovat po otevřeném světě, komunikovat s jeho obyvateli, rozdělovat zkušenosti do stromu dovedností a samozřejmě i bojovat proti nepřátelům. 

Fotogalerie

Až tady hra konečně připomíná svůj původ, protože se v tu chvíli přepne do tahového módu, v němž budeme muset velet svým armádám na klasickém hexagonovém poli. Bojový režim má být o dost komplexnější než dříve a bude brát v potaz i takové věci, jako je druh okolního terénu, viditelnost anebo morálka. Když si připočteme příběh o nezastavitelném útoku armád nemtrvých, je jasné, že pohodová atmosféra předešlého dílu je zcela pryč.

Jestli je to dobře nebo špatně se přesvědčíme v průběhu příštího roku, a to nejen na PC, ale i na konzolích PS4 a XBOX One.

Autor:

Gamescom 2019

Největší světová herní výstava Gamescom 2019 opět přinesla řadu novinek a ukázek nadcházejících titulů. Velkou pozornost si získaly tituly Death Stranding, Watch Dogs: Legion a samozřejmě Cyberpunk 2077.

Nejčtenější

Pět filmů podle her, které kritika rozdrtila, ale nám se líbí

DOA: Na život a na smrt (2006)

Videoherní adaptace patří ve filmové branži mezi „otloukánky“. A přiznejme si to, většinou zaslouženě. Existují ovšem...

Dvacet zásadních her roku 1999. Hlasujte, která byla nejlepší

GOTY 1999

Při loňské anketě o nejlepší hru roku 1998 se mohlo zdát, že tehdejší rok neměl v herní historii konkurenci. Letmý...

EA mají zápis v Guinnessově knize rekordů, za rámeček si ho nedají

Star Wars: Battlefront II

Obhajoba lootboxů ve hře Star Wars: Battlefront 2 se může nově pyšnit světovým rekordem za nejméně oblíbený diskusní...

Excel jako herní platforma, lidé v něm vytvářejí neuvěřitelné věci

Graf v Excelu

Tabulkový procesor od Microsoftu nesmí chybět na žádném pracovním PC a je v podstatě synonymem nudy. Najdou se však...

VIDEO: Jak by vypadal nový Doom, kdyby vyšel na MS-DOS v roce 1994

DOOM 4 VANILLA

Že se nadšení fanoušci snaží udržet své oblíbené hry při životě a neustále je vylepšují, aby na moderních počítačích...

Další z rubriky

Stahujte zdarma hororové dobrodružství Conarium inspirované Lovecraftem

Conarium

Na Epic Store je až do čtvrtka 19. září zdarma ke stažení hororové dobrodružství Conarium inspirované dílem V horách...

Battle Royale dorazil do Civilization VI, vypadá šíleně

Civilization VI: Red Death

Jestli jste doufali, že už se mánie režimu battle royale pomalu chýlí ke konci, nemohli jste být více na omylu. Battle...

Nintendo láká na netradiční fitness kombinované s hraním v Ring Fit Adventure

Ring Fit Adventure

Ring Fit Adventure je další netradiční počin Nintenda. Kombinuje totiž fitness pomůcku s hraním her na konzoli Switch....

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.

Najdete na iDNES.cz