Jedi: Fallen Order bude příběhová hra bez multiplayeru a mikrotransakcí

aktualizováno 
Po měsících spekulací jsme se konečně dozvěděli první oficiální informace o chystané Star Wars hře. A udělaly nám takovou radost, že se nám snad ani nechce věřit, že za hrou stojí neoblíbení Electronic Arts. Příběhová hra bez multiplayeru a mikrotransakcí? Už aby tu byla!

Vydavatelství Electronic Arts sedí na značce Hvězdných válek jako žába na prameni. Za tu dlouhou dobu, co mají exkluzivní práva k jejímu využití, vyprodukovali jen dva díly multiplayerové střílečky Battlefront a mobilní free 2 play hru.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Hlavnímu hrdinovi Calovi poskytl tvář herec Cameron Monaghan

Ne tedy, že by to nebyly dobré hry, ale přeci jen neukojí obrovský hlad po příběhových titulech, které by se mohly postavit vedle klasik, jakými byly například Jedi Knight, Knights of the Old Republic či třeba Republic Commando.

Nakonec se však přeci jen dočkáme a dokonce v podobě, ve kterou už nedoufali snad ani ty největší optimisté. Chystaný Jedi: Fallen Order jde totiž podle prvních oficiálních informací zcela proti trendu, který Electronic Arts v posledních letech praktikují. 

Star Wars Jedi: Fallen Order

Respawn se nezapřou, stejně jako v Titanfallu tu bude možné běhat po zdech.

Žádný dynamicky se měnící otevřený svět stavený pro sdílení zážitků s přáteli, ale klasická příběhem svázaná kampaň bez jakékoli stopy multiplayeru. Žádný obchodní model „hra jako služba“ plný mikrotransakcí, ale klasická prémiové hra. A dokonce ani žádný Frostbite Engine, ale roky prověřený Unreal Engine 4. Studio Respawn (na rozdíl třeba od Bioware) si dokázalo prosadit svoji vizi ideální hry a mohlo by tak Electronic Arts pomoci napravit notně pošramocenou pověst.

První informace o Fallen Order totiž vypadají více než nadějně. Jeho děj se bude odehrávat po nechvalně proslulém Rozkazu 66, který zanechal řád Rytířů Jedi zcela v troskách. Hlavní hrdina hry Cal Kestis je jedním z mála padawanů, kterým se podařilo přežít, a to i přesto, že se teprve učí využívat Sílu a bojovat světelným mečem.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Souboje mají být klíčovou složkou hry.

A učit se bude muset hodně rychle, protože souboje proti nejrůznějším nepřátelům mají být podle autorů klíčovou složkou hry. Na internetu se vyrojily spekulace, že by akční hratelnost měla být inspirována kultovní sérií Dark Souls, to ovšem příliš nesedí s proklamovanou snadnou přístupností všem fanouškům Hvězdných válek. Nechme se tedy  překvapit.

Zatím máme k dispozici jen filmový trailer, který toho o samotné náplni příliš neřekne. Je z něj však patrné, že autoři nechtějí nabídnout efekty přeplácaný monumentální spektákl, ale spíš poněkud komornější příběh několika málo hrdinů.

Skvělou zprávou je, že Fallen Order vyjde ještě letos, konkrétně 15. listopadu na PC, Xbox One a PS4. Na bližší podrobnosti si ovšem budeme muset počkat zřejmě až na červnovou akci EA Play, která předchází výstavě E3. Ale nebojte, budeme tam!

Autor:
 

Nejčtenější

KVÍZ: Největší herní zklamání z devadesátých let. Vzpomenete si na ně?

Kvíz

Historie si pamatuje jen vítěze, a tak to dnes může vypadat, že devadesátá léta byla pro počítačové hry zlatým obdobím....

Youtuber prochází velké open world hry. Který svět je nejhezčí?

The Witcher

Podívejte se na zrychlené průchody některými z nejoblíbenějších open world her dneška. Možná vás překvapí, jak malou...

Hráči bety World of Warcraft Classic nahlašují chyby, které nejsou chybami

World of Warcraft Classic

World of Warcraft Classic je návrat ke kořenům. Jenže to, jak mnohé prvky hry tehdy fungovaly, dnes mnozí považují za...

Hráči soutěží, kdo se nejrychleji vyspí se všemi postavami ve Falloutu

Fallout

Přestože fanoušci prolezli Fallout: New Vegas skrz naskrz, pořád mají ve hře co dělat. Aktuálně soutěží v tom, kdo se...

Další český hit na obzoru? The Wild Age je slibná relaxační strategie

The Wild Age

K osadě se blíží další tlupa nepřátel. Potřebujete víc peněz a obranných věží, protože počty nepřátel budou každým dnem...

Další z rubriky

Sony ukázalo, že nahrávací obrazovky budou brzy minulostí

Loading

Příští generace herních konzolí PlayStation chce zatočit s dlouhými „loadingy.“ Bude proto obsahovat rychlé SSD disky,...

Unikly první záběry z mobilních závodů Mario Kart Tour, hraje se na výšku

Mario Kart Tour BETA

Vybraní hráči v Japonsku mohli na telefonu s Androidem otestovat v rámci uzavřené bety připravované závody Mario Kart...

Najdete na iDNES.cz