Jedi: Fallen Order bude příběhová hra bez multiplayeru a mikrotransakcí

aktualizováno 
Po měsících spekulací jsme se konečně dozvěděli první oficiální informace o chystané Star Wars hře. A udělaly nám takovou radost, že se nám snad ani nechce věřit, že za hrou stojí neoblíbení Electronic Arts. Příběhová hra bez multiplayeru a mikrotransakcí? Už aby tu byla!

Vydavatelství Electronic Arts sedí na značce Hvězdných válek jako žába na prameni. Za tu dlouhou dobu, co mají exkluzivní práva k jejímu využití, vyprodukovali jen dva díly multiplayerové střílečky Battlefront a mobilní free 2 play hru.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Hlavnímu hrdinovi Calovi poskytl tvář herec Cameron Monaghan

Ne tedy, že by to nebyly dobré hry, ale přeci jen neukojí obrovský hlad po příběhových titulech, které by se mohly postavit vedle klasik, jakými byly například Jedi Knight, Knights of the Old Republic či třeba Republic Commando.

Nakonec se však přeci jen dočkáme a dokonce v podobě, ve kterou už nedoufali snad ani ty největší optimisté. Chystaný Jedi: Fallen Order jde totiž podle prvních oficiálních informací zcela proti trendu, který Electronic Arts v posledních letech praktikují. 

Star Wars Jedi: Fallen Order

Respawn se nezapřou, stejně jako v Titanfallu tu bude možné běhat po zdech.

Žádný dynamicky se měnící otevřený svět stavený pro sdílení zážitků s přáteli, ale klasická příběhem svázaná kampaň bez jakékoli stopy multiplayeru. Žádný obchodní model „hra jako služba“ plný mikrotransakcí, ale klasická prémiové hra. A dokonce ani žádný Frostbite Engine, ale roky prověřený Unreal Engine 4. Studio Respawn (na rozdíl třeba od Bioware) si dokázalo prosadit svoji vizi ideální hry a mohlo by tak Electronic Arts pomoci napravit notně pošramocenou pověst.

První informace o Fallen Order totiž vypadají více než nadějně. Jeho děj se bude odehrávat po nechvalně proslulém Rozkazu 66, který zanechal řád Rytířů Jedi zcela v troskách. Hlavní hrdina hry Cal Kestis je jedním z mála padawanů, kterým se podařilo přežít, a to i přesto, že se teprve učí využívat Sílu a bojovat světelným mečem.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Souboje mají být klíčovou složkou hry.

A učit se bude muset hodně rychle, protože souboje proti nejrůznějším nepřátelům mají být podle autorů klíčovou složkou hry. Na internetu se vyrojily spekulace, že by akční hratelnost měla být inspirována kultovní sérií Dark Souls, to ovšem příliš nesedí s proklamovanou snadnou přístupností všem fanouškům Hvězdných válek. Nechme se tedy  překvapit.

Zatím máme k dispozici jen filmový trailer, který toho o samotné náplni příliš neřekne. Je z něj však patrné, že autoři nechtějí nabídnout efekty přeplácaný monumentální spektákl, ale spíš poněkud komornější příběh několika málo hrdinů.

Skvělou zprávou je, že Fallen Order vyjde ještě letos, konkrétně 15. listopadu na PC, Xbox One a PS4. Na bližší podrobnosti si ovšem budeme muset počkat zřejmě až na červnovou akci EA Play, která předchází výstavě E3. Ale nebojte, budeme tam!

Autor:
 

Nejčtenější

Deset nejvíce frustrujících pasáží z počítačových her

Prey

Počítačové hry jsou výbornou formou relaxace, ovšem stejně jako třeba u sportu se u nich někdy člověk pořádně navzteká....

Začalo to jako vtip, teď kanál o hlazení psů mění počítačové hry

Far Cry Primal

Když byl minulý měsíc založen twitterový účet Can You Pet the Dog?, vypadalo to jako povedený vtip. Jeho autoři si dali...

Ubisoft vyjadřuje podporu Notre-Dame a rozdává Assassin’s Creed Unity

Assassin’s Creed: Unity

Francouzská videoherní společnost Ubisoft se připojila ke stále rostoucímu počtu dárců, kteří se rozhodli přispět...

Nadměrné hraní her nepřináší potíže hned, říká odborník na závislosti

Jiří Koreš

U mladistvých, nejde v případě hraní her ještě o závislost, ale spíše o nastavení míry, hranic a pravidel v rodinném...

Vymodelovat virtuální Notre-Dame pro Assassin’s Creed trvalo dva roky

Assassin's Creed: Unity

Stejně jako ve skutečnosti i v počítačové hře Assassin’s Creed Unity byla katedrála Notre-Dam hlavní dominantou Paříže....

Další z rubriky

Free 2 play Forza Street je venku, ale neradujte se, není to závodní hra

Forza Street

Závodní série Forza patří v okruhovém i festivalovém pojetí ke špičce v žánru. Aktuálně vydaný free 2 play spin-off...

PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní se čtyřkou, letos ovšem nevyjde

PlayStation 4 - systémová aktualizace 5.50 (beta)

Nová generace konzole PlayStation, neoficiálně označována jako PlayStation 5, letos nevyjde. Konečně však známe i další...

Komiksová střílečka XIII se vrátí jako remake

XIII

Ještě letos se dočkáme modernizované verze povedené akční hry XIII z roku 2003. Kromě komiksově stylizované grafiky je...

Najdete na iDNES.cz