Infernal - akční adventura pouze na PC

  12:00aktualizováno  10. července 11:05
Peklo se pere o vládu každou chvíli, nebe to většinou ustojí. Jak ale dopadne tento souboj v nové hře od polského týmu se dozvíme za několik měsíců, co můžete očekávat se dozvíte už dnes.

Infernal Věčný souboj dobra a zla se opět dere na naše monitory v podobě hry Infernal, kterou možná také znáte pod názvem Diabolique: Licence to Sin. Za vývojem je vcelku známá polská společnost Metropolis Software (Gorky 17, Gorky Zero, Aurora Watching), která po nalezení vydavatele (Playlogic) musela změnit název právě na Infernal. Děj je zasazen do současného světa, kdy se schyluje k velké válce mezi nebem a peklem, která se koná vždy na přelomu milénia. V mezidobí se o rovnováhu starají velvyslanci obou mocností, za peklo je to agentura Abyss, okřídlenci mají svou pobočku pojmenovanou jako EtherLight. Aby zůstalo zachováno klasické klišé, je hlavní postavou vyslanec nebes se jménem Ryan Lennox. Ten je proslaven jako nejlepší z nejlepších, ale ke své práci využívá převážně destruktivní metody, což se moc nelíbí nejvyššímu vedení. Po další takto odvedené práci dojde trpělivost i těm svatým, takže dostává paragraf 51 a jako obyčejný smrtelník se potuluje po světě, zranitelný bez své síly. Ale válka tisíciletí se pomalu blíží a armády obou stran nepohrdnou jakoukoliv posilou. Proto dostane Lennox velkorysou nabídku, vrácení síly, nesmrtelnost a další drobnůstky, které agentura Abyss může postrádat. Jako správný charakter se nechává ukolébat sliby a přidává se k temné straně.

Nepůjde jen o bohapusté střílení, ale i o používání nadpřirozených sil.

Infernal Z výše uvedených faktů je jasné, že nepůjde jen o bohapusté střílení, ale i o používání různých nadpřirozených sil. Těch má Lennox sice jen několik, ale pro účely akční hry by to mělo stačit. Jednak to jsou oblíbená demoliční kouzla nebo umění teleportace, kterou budete hlavně využívat pro překvapení nepřátel. Není nic zábavnějšího než se znenadání zjevit za zády božských přisluhovačů a pořádně jim to nandat fireballem nebo aspoň kulkou. Tu je možné vyslat hlavně z pistole, kulometu a dalších obdobných hračiček. Komu by to přišlo příliš humanistické, může použít třeba plamenomet. Chybět nebude ani mana potřebná pro kouzla, tu si totiž Lennox vysává z padlých nepřátel, ale časem se naučí využívat i živých zdrojů, čímž je zároveň i eliminuje.

Hojně využijete schopnost teleportace, shadery verze 3.0 nebo akcelerátor PhysX.

Infernal Jeho cesta povede dohromady přes pět lokalit, od letadla, kde nemůžete použít střelné zbraně a musíte se spolehnout jen na své bojové umění, přes vlak (hojně využijete schopnost teleportace, taky si zastřílíte z pevného kulometu) až po kostel. Tam se díky božskému zásahu snižuje možnost využívání schopností a mana se dobíjí velmi pomalu. Prostředí bude samozřejmě mnohem různorodější, takže se vydáte do mnoha podzemí, nadzemí a dalších temných koutů současného světa. Infernal pohání engine vytvořený přímo společností Metropolis, ale k fyzikální stránce můžete využít akcelerátor PhysX. Grafika využívá shadery verze 3.0 a další standardní technologie, díky tomu modely postav a jejich oblečení vypadají velmi realisticky, ale to můžete posoudit z obrázků v galerii. Pokud se vydáte na akce konající se každoročně v Lipsku (Leipzig Games Convention), uvidíte vše v plné kráse na předváděcí akci, kterou si autoři pro brzkou výstavu připravili. Ostatní si musí počkat na plnou verzi, ta bude k dostání v průběhu posledního čtvrtletí tohoto roku.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

Jen polovina hráčů Fortnite má nainstalovaný Steam

Fortnite

Z více než dvou set milionů hráčů aktuálního herního hitu Fortnite má jen zhruba polovina ve svém počítači...

Nintendo Indie Highlights láká na Wargroove či SteamWorld Quest

SteamWorld Quest

Nintendo ve svém pořadu Indie Highlights představilo nezávislé hry, na nějž se mohou brzy těšit majitelé konzole Switch.

Vývojáři ušetřili na animaci psa, hráči si z něj dělají legraci

Ace Combat 7

Autoři aktuálního herního hitu Ace Combat 7 sice umí perfektně vymodelovat moderní bojová letadla, ovšem když přijde na...

Najdete na iDNES.cz