Digitální obchod s hrami Steam loni uvolnil pravidla pro zobrazování násilí a nahoty, takže pokud autoři své výtvory správně označí a jejich obsah neporušuje nějaký zákon, Steam je beze všeho vydá. A to i případech, že půjde o regulérní porno.
Že však jeho tolerance není úplně bezbřehá, dokazuje případ připravované hry Rape Day, kterou po masivní kritice veřejnosti nakonec Steam ze svého obchodu vyřadil. Její hlavní náplní totiž mělo být znásilňování žen. Hráč se měl vžít do role sadistického psychopata, který ve světě postiženém zombie apokalypsou může ukájet své nejzvrhlejší choutky. Mělo jít o hodně černou komedii a autor se samozřejmě zaklíná tím, že jeho dílo není v jádru o nic morálně závadnější než třeba série Grand Theft Auto nebo Hitman.
Podle obrázků mělo jít o ryze amatérské dílo bez valných produkčních hodnot, které si klade za cíl pobouřit útlocitnější publikum. A to se bez debaty podařilo, na internetu najdeme bezpočet odsuzujících článků, petici na zákaz hry podepsalo téměř 2500 lidí.
Tyto snahy jsou však samozřejmě kontraproduktivní a slouží spíše jako reklama. Autor si je samozřejmě vědom, že se pohybuje na hodně ostré hraně a hru nejspíše bude po dokončení prodávat přes své internetové stránky.
Rape Day ostatně není zdaleka první hrou, která hráče staví do role sexuálního predátora. Připomeňme například téměř deset let starou japonskou podivnost RapeLay, ve které byl hráč odměňován za sledování dívek v příměstských vlacích či znásilňovaní panen i jejich matek.