Z herní babičky se během tří let stala legenda, objeví se i ve slavné hře

aktualizováno 
Před třemi roky se tehdy devětasedmdesátiletá Shirley Curry stala nečekanou internetovou senzací. Na Youtube totiž zveřejnila několikaminutový záznam z hraní slavného RPG Skyrim a díky svému originálnímu projevu i způsobu hraní uchvátila srdce statisíců fanoušků.

Shirley Curry | foto: Youtubový kanál Shirley Curry

Z herní babičky (The Gaming Grandma) se prakticky přes noc stala celebrita a protože představovala něco nového a do té doby nevídaného, mluvil o ní celý herní svět. Jenže znáte to, všechna sláva polní tráva a na internetu to platí dvojnásob. 

Shirley Curry

Shirley Curry pletení nebaví, tak radši hraje počítačové hry.

Všichni jsme tak předpokládali, že Shirley po uplynutí příslovečných patnácti minut slávy rychle sejde z myslí a bude nahrazena nějakou další podivností, jakou je například krásná streamerka s Tourettovým syndromem (psali jsme tady), agresivní svalovec zakládající si na tom, že uráží všechny okolo (psali jsme tady), nebo hlavou srostlá siamská dvojčata z nichž jedno ovládá klávesnici a druhé myš (až se někdo takový objeví, tak o tom určitě napíšeme). 

Jenže nestalo se. Mezi všemi těmi afektovanými puberťáky, z jejichž řad se většina streamerů rekrutuje, působí youtubový kanál paní Shirley jako vzácný ostrov klidu a moudrosti. I po třech letech má přes 540 000 odběratelů, server Gameumentary o ní natočil půlhodinový dokument a sám Todd Howard, autor její oblíbené hry The Elder Scrolls, jí dokonce slíbil zahrnout jako NPC postavu do chystaného šestého dílu. Což je mimochodem vedle Cyberpunku 2077 asi ta nejočekávanější hra vůbec.

Shirley Curry

Její nejoblíbenějším hrou je fantasy RPG Skyrim.

Vše přitom začalo nenápadně. Shirley si počítač pořídila až v pokročilém věku, původně jen proto, aby mohla archivovat a katalogizovat recepty na vaření. Jenže pak objevila kouzlo klasických strategických her, jako je například Civilizace, u nichž začala trávit spoustu času. No a pak jí jednoho dne syn poslal odkaz na skvělé fantasy RPG Skyrim a dál už to bylo jednoduché.

První video ze svého hraní vytvořila zcela bez ambicí na žádost jednoho z hrstky lidí, se kterými tehdy diskutovala na kanálech jiných streamerů. Jenže když se druhý den ráno po jeho zveřejnění probudila, nestačila se divit. Z patnáctiminutového videa se stal okamžitý hit, který sbíral desítky tisíc zhlédnutí každou hodinu, její email pak byl doslova zahlcený vzkazy. 

Shirley Curry s Toddem Howardem

Shirley Curry se setkala s autorem The Elder Scrolls Toddem Howardem a prý se objeví i v chystaném porkačování.

V drtivé většině pozitivními, byť se samozřejmě našla řada těch, kteří se jejímu vysokému věku vysmívali. Shirley hraje Skyrim jiným způsobem než klasičtí hráči, hlavní i vedlejší dějové linky spíše ignoruje a vytváří si vlastní příběhy, které pak svým příjemným pohádkovým hlasem prezentuje divákům. A ti ji za to milují. 

Co původně začalo jako nevinná kratochvíle, rázem přerostlo ve vášeň, která babičce postupem času začala brát většinu volného času. Navzdory obrovskému množství reakcí se totiž snaží odpovídat fanouškům v maximální míře, a to i těm, kteří jí radí, aby se vrátila k pletení ponožek. Shirley o svých divácích mluví jako o vnoučatech (těch skutečných má již devět) a myslí si, že jim může předat nějaké pozitivní hodnoty.

05.března 2019 v 17:21, příspěvek archivován: 10.dubna 2019 v 08:18

Finally made the Sweetrolls from The Elder Scrolls Cookbook. Do they look as good as the ones in Skyrim?! :) https://t.co/r6vnC6AmqW

Autor:
 

Nejčtenější

KVÍZ: Největší herní zklamání z devadesátých let. Vzpomenete si na ně?

Kvíz

Historie si pamatuje jen vítěze, a tak to dnes může vypadat, že devadesátá léta byla pro počítačové hry zlatým obdobím....

Youtuber prochází velké open world hry. Který svět je nejhezčí?

The Witcher

Podívejte se na zrychlené průchody některými z nejoblíbenějších open world her dneška. Možná vás překvapí, jak malou...

Megalomanský Star Citizen pod palbou kritiky. Množí se obavy, že nevyjde

Squadron 42

Ani vybraných 5 miliard korun nakonec nemusí autorům ambiciózního Star Citizena stačit. Podle magazínu Forbes už jen...

Hráči bety World of Warcraft Classic nahlašují chyby, které nejsou chybami

World of Warcraft Classic

World of Warcraft Classic je návrat ke kořenům. Jenže to, jak mnohé prvky hry tehdy fungovaly, dnes mnozí považují za...

Další český hit na obzoru? The Wild Age je slibná relaxační strategie

The Wild Age

K osadě se blíží další tlupa nepřátel. Potřebujete víc peněz a obranných věží, protože počty nepřátel budou každým dnem...

Další z rubriky

Hráči bety World of Warcraft Classic nahlašují chyby, které nejsou chybami

World of Warcraft Classic

World of Warcraft Classic je návrat ke kořenům. Jenže to, jak mnohé prvky hry tehdy fungovaly, dnes mnozí považují za...

Valve odmítli nabídku studia, které chtělo udělat remake Half-Life 2

Hlavní hrdina série Half-Life Gordon Freeman. Ilustrační obrázek pochází z...

Jestli se někdy dočkáme oficiálního remaku Half-Life 2, tak jedině od samotných Valve. Důvěru nedostali ani autoři...

Závody GRID se letos vrátí s novým dílem

GRID

Společnost Codemasters nečekaně oživuje značku GRID a ještě letos vydá nový díl. Ten se bude snažit zaujmout detailním...

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz