Gore - další vodopády krve

  12:00aktualizováno  15. září 8:41
Co bude na téhle first person 3D akční hře zajímavého? Pro někoho třeba netradiční systém staminy, který vám nedovolí být pořád v poklusu, pro jiného dobrá grafika a pro ty zbývající nejspíš množství krvavých scén, při nichž vaší postavě hrozí reálné nezbezpečí, že se v té rudé tekutině utopí.
Gore

First person střílečka Gore je společným dílem hned tří firem. Američtí Slam Software a 4DRulers spolu s australským Eyeconem už přes dva roky pracují na hře, která by měla být konkurentem UT nebo Q3A. Její příběh se mi zdál tak složitý a zamotaný, že se ho tady ani neodvážím reprodukovat, protože by to zabralo skoro celý článek. Snad vám postačí informace, že se odehrává kolem roku 2085 (kdy už je Země pochopitelně v šíleném chaosu) a mísí se tam pochybné (nebo spíš nepochybné :-) zájmy anarchistických grázlů s dobrými úmysly vlád celého světa. Středem děje je konflikt o zeleně světélkující substanci Ore, která se ukrývá v hlubinách zemského jádra a funguje jako nevyčerpatelný energetický zdroj. Zápas o ni (a tudíž i o moc) rozehrávají militaristická organizace MOB, vládní jednotky UMC a zlí mimozemšťané Gorothiané, kteří se za tou vzácností přivlekli až z jiné dimenze.

Velký důraz byl v Gore kladen na realističnost a to kompletně všeho. AMP engine od Slam Software hráči například umožní při pohledu dolů vidět boty a kus nohou vlastní postavy. Ne, že byste asi tuhle možnost využívali nějak často, na druhou stranu člověka potěší, když dole nevidí jen prázdný prostor. Gore však nabídne i o něco zajímavější vymoženost - předměty, které v jiných hrách jen sbíráte, můžete tady klidně rozstřílet. Zdravotní balíčky, ale i zbraně a náboje povalující se kolem vás k volnému použití můžete zaměřit a vypálit do nich - ve většině případů explodují a budete-li stát moc blízko, schytáte to taky.

Gore

Na každém protihráči, kterého potkáte, poznáte již pouhým okem, jaké silné brnění či powerupy posbíral. AMP engine používá systém skeletální animace a během hry budete mít dost příležitostí shlédnout několik různých animací pro smrt i zranění. Komu se v Soldier of Fortune zalíbilo odstřelování končetin, bude jistě rád, že o to nepřijde ani tady. Autoři se nijak netají tím, že jejich hra bude dost násilná se spoustou explicitních krvavých scén, ale na svou obhajobu prohlašují, že se jen chtějí blížit realitě. Aby své tvrzení nějak podpořili, přidali kromě interakcí skrze hlavně střelných zbraní i tu druhou, kdy s dalšími postavami komunikujete a zadáváte jim drobné úkoly.

Gore pracuje (podobně jako Diablo 2) se staminou - postavy se časem unaví a pohybují se pomaleji. V nevýhodě ale nejste ani proti někomu, kdo právě sebral dvoustovkový staminový balíček; existují totiž speciální zbraně, které dokáží staminu vysávat. Každopádně tedy nemůžete jako v jiných hrách bez ustání běhat, občas je třeba se zastavit a počkat, až stupnice zase vyjede nahoru, což hře dodává trochu jiný, strategický nádech. Počet nebo druhy zbraní však autoři doposud úporně tají. Jediné, co byli ochotni vypustit, byla informace, že většina jich bude mít sekundární palebný mód.

Pokud už jste tedy po nějaké pěkné 3D akci žíznili, počkejte si do konce roku a zkuste Gore; možná to bude přesně to, co vám chybělo.

Autor:
 

Nejčtenější

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

KVÍZ: Jak dobře znáte zvířata z počítačových her?

Kvíz

Vyzkoušejte si, nakolik se orientujete ve světě virtuální fauny. V našem kvízu najdete ta nejslavnější zvířata napříč...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

Nintendo Indie Highlights láká na Wargroove či SteamWorld Quest

SteamWorld Quest

Nintendo ve svém pořadu Indie Highlights představilo nezávislé hry, na nějž se mohou brzy těšit majitelé konzole Switch.

Cenega přestala Bonuswebu poskytovat hry, nelíbí se jí recenze Hitmana 2

Ukázka z hraní druhého dílu Hitmana z E3 2018

Český distributor Cenega se ohradil proti naší recenzi Hitmana 2 a žádal jakousi „nápravu“, což jsme ostře odmítli....

První recenze hororu Resident Evil 2: zahraniční kritika nešetří nadšením

Resident Evil 2 (2019)

Zahraniční stránky zveřejnily své recenze na očekávaný remake hororu Resident Evil 2. A hodnocení jsou velmi vysoká.

Najdete na iDNES.cz