Gift: akční počin od Crya

  12:00aktualizováno  17. července 9:20
Zapomeňte na Raymana. Zapomeňte na Abeho odyseu. Zapomeňte na všechny podobné hry, protože Cryo vám co nevidět přinese vtipnou parodii na všechny světoznámé tituly, a to v hávu akční arkády, která zaujme hráče všech kategorií.

GiftFrancouzskou společnost Cryo Interactive Entertainment máme většinou spojenou s adventurními tituly jako Black Moon Chronicles nebo The Ring: The Legend of the Nibelungen, případně se sportovními simulátory. Letos v listopadu se nás ale pokusí překvapit hrou z poněkud jiného žánru, kterému se příliš nevěnuje - akční arkádou. Tento jejich projekt má název Gift a jeho tvůrci si od něj mnoho slibují. Hra má v sobě spojovat hrací prvky, jak je známe z Raymana, s přitažlivostí a hratelností, jakou se vyznačuje Abe's Odyssey. Za celým projektem stojí dva lidé - zakladatel a umělecký ředitel společnosti Cryo Philippe Ulrych a grafik Régis Loisel. Oba mají za sebou poměrně bohaté zkušenosti, takže můžeme očekávat, že nás jen tak nezklamou.

Gift, hlavní postavička této stejnojmenné hry, je lehkomyslný... řekněme človíček, který nechápe, co to znamená "být vážný". Proto nebuďte překvapeni, pokud se vám bude zdát, že ze sebe dělá na obrazovce šaška. On ho skutečně dělá, a vědomě. Kromě provádění různých poťouchlostí bude běhat, skákat, šplhat, plavat, ohánět se svou kouzelnou hůlkou, a vůbec dělat vše, na co jsme u hrdinů akčních arkád zvyklí. Kromě rychlých reakcí ale budete při hraní nuceni používat i hlavu, což u her tohoto žánru jedním z hlavních požadavků zrovna nebývá. Kromě standardních bojů a zdolávání překážek vás totiž čeká i série puzzlů, které budete muset - v reálném čase a ve 3D - vyřešit. Většinou se bude jednat o správné využití hry světla a stínu, protože jen tak půjdou někteří z nepřátel porazit.

GiftZápletka příběhu je poměrně zajímavá, a co je nejdůležitější, je vtipná. V Cryo se totiž rozhodli vyzkoušet, jak hráči počítačových her zareagují na počítačovou hru, která paroduje počítačové hry. Jak to provedli? Zcela jednoduše. Gift, který musí projít osm světů, aby vzbudil krásnou Lolitu Globo, bude na své cestě potkávat relikty po svých předchůdcích. Tu zahlédne bič Indiana Jonese, támhle se zase válí kraťásky sličné Lary, onde zase Raymanovy rukavice... Všichni nejslavnější a nejprotřelejší hrdinové akčních her při plnění tohoto úkolu selhali. Uspět můžete už jenom vy, svou rychlostí a důvtipem.

Jak vidno, v Cryo se pokusili vytvořit hru, která není určena jen pro mladé či nenáročné hráče, ale pro celou hráčskou obec včetně těch starších či zkušenějších. Teprve ti si totiž dokáží vychutnat všechny lahůdky, které pro nás autoři přichystali. Otázkou nyní zůstává jen to, zda hra opravdu vyjde ve slíbeném termínu před Vánoci a zda nám poskytne tolik zábavy, kolik nám Cryo (a tento článek) slibuje.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

Další z rubriky

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Poběží vám na PC Far Cry New Dawn? Nároky jsou stejné jako u Far Cry 5

Far Cry New Dawn

Měsíc nás dělí od další návštěvy fiktivní oblasti Hope Country, kterou známe z dílu Far Cry 5. Promítne se její...

Kartičky od Valve netáhnou, Artifactu rychle ubývají hráči

Artifact - The Dota Card Game

Pokud odhlédneme od zvláštně nastaveného platebního modelu, je karetní hra Artifact vcelku povedenou záležitostí. Jenže...

Najdete na iDNES.cz