Vypadalo to jako sci-fi, zařízení z Death Stranding však skutečně funguje

  • 16
Čínská firma ULS Robotics představila světu mechanický exoskelet, který umožňuje lidem snadno manipulovat s těžkými balíky. Vypadá prakticky k nerozeznání od zařízení, jaké používá hlavní hrdina populární hry Death Stranding.

Vývojář Hideo Kojima má mnoho předností, snaha udělat své virtuální světy co nejuvěřitelnější, ale mezi ně určitě nepatří. V Metal Gear Solid se například hlavní hrdina schovává před nepřáteli v papírových krabicích a jejich omráčená těla pomocí nafukovacích balónku posílá do vzduchu.

Hlavní hrdina Death Stranding v „plné polní“.

To však není nic proti Death Stranding, jejíž fantasmagorickou zápletku si konzervativněji založení hráči určitě neužijí (viz naše recenze). Její hlavní hrdina Sam Porter v ní pěšky putuje zdevastovanou Amerikou a na zádech přitom nosí množství zásob, postačující k vybudování několika kilometrů dálnic. Ano, je to nerealistické, ale vedle telepatických embryií, časodeště, teleportačních deštníků, houbiček vytvořených z moči a dalších psychedelických prvků, které jsou ve hře také obsaženy, vypadá hrdinův exoskelet ještě docela krotce. Teď se však ukázalo, že se Kojima jen inspiroval skutečným směrem vývoje. 

Čínská společnost ULS Robotics se vymýšlením technologický zařízení, kterými lze vylepšit běžný pohyb lidského těla, zabývá dlouhodobě, jejich nejnovější prototyp však jako by z Death Stranding přímo vypadl. Po pravdě řečeno, největší rozdíl mezi jím a hrou je v tom, že je celý modrý, zatímco ten, co nosí Sam Porter, je černošedý. 

Jestli se zařízení uchytí i v praxi, je otázkou, ale podoba je až děsivá. Snad časem nedojde i na časodéšť.