BonusWeb.cz

E-sporty jsou jako pletení, tvrdí prezident Německého olympijského výboru

  11:15aktualizováno  11:15
Prezident Německého olympijského výboru Alfons Hörmann má ohledně názorů na e-sporty jasno. Podle něj nemají se skutečným sportováním nic společného a na olympiádu rozhodně nepatří.

Názory na to, jestli můžeme počítat profesionální hraní počítačových her mezi sporty, se různí. Zatímco v Asii neváhali zařadit několik nejpopulárnějších e-sportů mezi tradiční disciplíny na Asijských hrách (psali jsme tady), v Německu převládá poněkud konzervativnější názor.

Turnaj The International ve hře DoTa2 nabídl rekordní výhry.

V hraní počítačových her se pořádají turnaje o miliony dolarů. Je to ale sport?

„E-sport je stejně málo sport jako třeba pletení nebo hra na flétnu,“ řekl v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Zeitung prezident Německého olympijského výboru Alfons Hörmann. A aby nebylo náhodou pochyb, ještě si přisadil: „E-sport neexistuje, a proto také nebude zařazen do programu olympijských her.“

Jisté je, že kolem tohoto tématu nás čeká ještě spousta debat, někteří sportovní činitelé jsou totiž vůči e-sportům daleko otevřenější. Například předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach se loni nechal slyšet, že proti zařazení počítačových her na olympiádu v podstatě nic nemá, musí však jít jen o nenásilné tituly (psali jsme tady).

Autor:
zpět na článek