Herní hit Fortnite přinesl Epicu kromě obrovských zisků i pořádné sebevědomí a tak se pustil do boje s největšími giganty. Nejprve s nejoblíbenějším digitálním obchodem Steam, když v roce 2018 spustil konkurenční Epic Store, poté i s Googlem a Applem. Při prodeji herní měny totiž obcházel jejich platební bránu, aby jim nemusel dávat třetinu z každé proběhlé finanční transakce. Vše pak vygradovalo 14. srpna 2020, kdy mobilním gigantům došla trpělivost a Fortnite „vykopli“ z obchodů (viz náš článek).
Právníci všech zúčastněných korporací mají od té doby žně a nezaujatý divák se u toho může královsky bavit. Například když se právníci Applu snažili dokázat, že Epic prodává pornografii (viz náš článek), nebo naznačovali, že maskot Fortnite banán Peely by neměl v dětské hře vystupovat nahý (viz náš článek). Epic si pak vyrobil parodické video, které zesměšňuje legendární reklamu Applu z roku 1984.
Po několika proběhlých soudech se nakonec Fortnite do obchodů vrátil, nicméně tím kauza zdaleka nekončí. Naopak, nově byl do právních tahanic zavlečen i výrobce telefonů Samsung. Proč? Protože v jeho operačním systému došlo ke změně výchozího nastavení, které už uživatelům neumožňuje stahovat aplikace z jiných než oficiálních zdrojů (viz náš článek). Podle Epicu není náhoda, že k této razantní změně došlo jen krátce předtím, než vypustil do světa mobilní verzi vlastního obchodu.
Toto opatření lze samozřejmě obejít, vyžaduje to však prý ze strany uživatelů celkem 21 samostatných kroků, což je pro běžného uživatele příliš složité.
Žaloba dál tvrdí, že se společnosti Google a Samsung zapojily do „velkého množství netypické vnitrofiremní komunikace, která značně přesahuje ‚standardní‘ obchodní a asociační praxi“. Samsung naopak argumentuje tím, že jedná jen v nejlepším zájmu svých zákazníků, kterým změna nastavení přinese větší bezpečnost.
Z pohledu hráčů je ale nejdůležitější, že Fortnite mohou hrát bez problémů dál. Jak si korporace rozdělí jejich peníze, už je asi většině z nich jedno.