Utratil v Diablu přes dva miliony korun a teď nemá s kým hrát

  • 54
Streamer Jtisallbusiness utratil za mikrotransakce v mobilním Diablu tolik peněz, že má patrně nejsilnější postavu na světě. Radost z toho ovšem nemá, protože algoritmus hry mu už nemůže najít odpovídajícího protivníka a tak je mu soupeření s ostatními hráči zapovězeno.

Diablo Immortal je typickou ukázkou toho, že i v jádru kvalitní hra může být zcela zničena vydřidušským obchodním modelem. Na první, druhý a nejspíš ještě i třetí pohled vypadá skvěle a hodiny u ní příjemně utíkají, jakmile se ovšem povede zaháčkovat, začnou vývojáři házet hráčům klacky pod nohy. Pokud chcete hrát vyrovnané zápasy proti ostatním lidem, potřebujete odpovídající vybavení, k jehož dosažení dřív nebo později budete muset otevřít peněženku a začít platit. A ne zrovna málo. Vzhledem k tomu, že spousta předmětů je k dispozici pouze náhodně skrz systém připomínající notorické lootboxy, lze ve hře utratit i statisíce korun (viz náš článek).

A věřte nebo ne, skutečně se najdou i tací, kteří takovou částku do hry vědomě investují. Streamer vystupující na internetu pod přezdívkou Jtisallbusiness už podle svých slov do Diabla „nasypal“ přes sto tisíc dolarů, tedy zhruba 2,4 milionu korun. Výsledkem je, že jeho barbar je prakticky neporazitelný a má rekordní poměr zabití/vlastních smrtí. Jenže youtuberovi, který se s víc než 150 tisíci sledujících natáčením videí o Diablu živí, je tento pochybný triumf k ničemu. Jednoduše je už tak silný, že mu nyní vyhledávací algoritmus nedokáže najít adekvátního protivníka a tak při snaze o multiplayerovou hru může jen smutně koukat do prázdného lobby.

„Řekl bych, že čekám ve frontě na Battlegrounds (klíčový online režim hry – pozn. red.) už asi dva až tři dny a nemůžu se tam dostat,“ přiznává Jtisallbusiness ve svém posledním videu a ptá se svých fanoušků, jestli by podle jejich názoru měl požádat Blizzard o vrácení peněz.

Lidové moudro praví, že kdo hraje hloupé hry, nemůže se divit, když vyhraje hloupé výhry.

Jestli ovšem na internetu hledal pochopení, nenašel ho. „Zaplatil si za vítězství v pay 2 win hře, tak tady ho máš, gratuluji,“ praví například sarkasticky jeden z komentářů, zatímco další se zamýšlí nad tím, že za stejnou cenu si právě sjednal hypotéku. Každopádně většina komentářů je ryze negativních a youtuberovi spílá, že kvůli lidem, jako je on, přestávají dříve oblíbení vývojáři z Blizzardu dělat pořádné hry.

Právě na takové lidi provozovatelé free 2 play titulů totiž cílí. Slangově se jim říká velryby (viz náš článek) a jsou to právě oni, kdo svým nestřídmým utrácením platí zábavu i všem ostatním, kteří hrají zdarma. Děkovat mu ale tedy určitě nebudeme.