Projekt Destiny od autorů Halo je směs Borderlands a Star Wars

  10:50aktualizováno  10:50
Los Angeles (Od zpravodaje Bonusweb.cz) - Konference společnosti Sony odhalila vůbec první herní záběry z titulu Destiny. Hra je oznámená déle než rok a vývojáři již dříve naznačili její potenciál. Teprve ukázka ze hry ho však potvrdila.

Ilustrace k titulu Destiny od společnosti Bungie.

Destiny je fúzí klasické akce a her na hrdiny. Připomíná tak řadu nových titulů, třeba střílečku Borderlands. Devizou hry má být propracovaný sci-fi svět a soudě podle ukázky i oslnivá grafika.

Prostředí hry evokuje filmovou sérii Star Wars. Někdy velmi intenzivně, jindy spíše přístupem k jeho tvorbě. Při odhalení bylo například možné spatřit masivní prostředí plné rozpadajících se industriálních budov. Hra tak připomíná sci-fi vize z minulého století, ve kterých bývá pojetí světa daleko syrovější a méně nablýskané. Právě tak jako ve Star Wars.

Ukázka naznačila, že titul bude klást důraz na kooperaci. Ta sice k hraní nebude nutná, ale symbióza jednotlivých povolání by titulu mohla přidat další vrstvu zábavnosti. S parťáky se nicméně bude třeba dělit o kořist. Hráčská postava totiž bude sbírat zkušenosti i předměty, a chybět tak jistě nebude menší rivalita v boji o lépe vybavenou postavu.

Prostředí v ukázce bylo sympaticky barevné, a potvrdilo tak alespoň částečný odklon her od éry hnědozelených válečných akcí. Ze světa navíc bylo možné nasávat intenzivní atmosféru. A to i přesto, že řadu triků již v minulosti využili i jiní vývojáři.

V případě Destiny to však působí jako velmi kompaktní celek. Ohromil tak například masivní větrák, s jehož pohybem po okolí rotovaly stíny, a části rozlehlé místnosti tak na moment takřka mizely ve tmě.

Hra však nesází jen na oslnivou grafiku. Důležitá by měla být i propracovaná herní náplň. Ta se ve hrách na hrdiny inspiruje i v rámci bojových mechanismů. Speciální schopnosti tak mohou využívat jednotlivé postavy, ale různými triky disponují i nepřátelé. Mohou se například teleportovat, či bleskurychle přebíhat z místa na místo.

V ukázce také bylo možné spatřit speciální událost, která představovala dynamickou misi. Jejich splnění pravděpodobně pro postup hrou nebude nutné, a hru tak budou oživovat jen v případě zájmu.

Projekt Destiny tedy má být variací on-line hry na hrdiny, tentokrát však hrané z pohledu první osoby a bez měsíčních poplatků. Zatím však stále platí, že hra vyjde jen pro konzole, a to příští rok.

Autor:
 
Témata: E3 2013

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

Vývojáři ušetřili na animaci psa, hráči si z něj dělají legraci

Ace Combat 7

Autoři aktuálního herního hitu Ace Combat 7 sice umí perfektně vymodelovat moderní bojová letadla, ovšem když přijde na...

První recenze hororu Resident Evil 2: zahraniční kritika nešetří nadšením

Resident Evil 2 (2019)

Zahraniční stránky zveřejnily své recenze na očekávaný remake hororu Resident Evil 2. A hodnocení jsou velmi vysoká.

Switch se stal ve Spojených státech nejprodávanější konzolí roku 2018

Nintendo Switch

Hybridní konzole Switch porazila v loňském roce ve Spojených státech konkurenční PlayStation 4 i Xbox One, a to jak na...

Najdete na iDNES.cz