The Culling | foto: Xaviant

Další battle royale končí. The Culling nezachránil ani přechod na f2p

  • 0
Zatímco obliba Apex Legends stále rychle roste, méně úspěšné battle royale hry doslova živoří. Nejnovější obětí přesyceného trhu je The Culling, který nadobro uzavře své servery 15. května.

Masivní obliba PlayerUnknown’s Battlegrounds nastartovala před dvěma roky doslova horečku battle royale her a ta trvá dodnes. Boj o trůn krále žánru je tvrdý, po PUBG a Fortnite na něm aktuálně sedí Apex Legends s více než 50 miliony získaných hráčů během jednoho měsíce. Jenže přesně po vzoru battle royale také čas od času musí ten nejslabší z kola ven. Po nepříliš zajímavých Islands of Nyne nyní padl i The Culling.

Tomu se přitom alespoň v jeho počátcích docela dařilo a ve svých nejlepších časech dokázal oslovit i 12 tisíc hráčů najednou, což je pro hru od malého nezávislého studia slušný úspěch. Jenže pak autoři z firmy Xaviant dostali hloupý nápad a místo postupného vylepšování stávajícího konceptu udělali rovnou nový díl. 

Fotogalerie

Ten nejen, že u hráčů absolutně propadl (psali jsem tady), ale navíc i zničil dosavadní dobré jméno hry. Nic pak nepomohly omluvy autorů a vracení peněz, ani návrat k prvnímu dílu v režimu free 2 play. Battle royale je už tak exponovaný žánr, že chvilkového zaváhání rychle využili jiní. Poslední ránu pak hře zřejmě uštědřil raketový nástup Apex Legends, a tak dnes autoři nemají jinou možnost než zavřít krám.

Jestli si chcete z nějakého důvodu The Culling přeci jen vyzkoušet, máte čas ještě do 15. května, poté budou servery nadobro vypnuty a ze hry se stane jen vzpomínka.