Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Crime Cities - létající Carmageddon

  12:00aktualizováno  15. listopadu 12:04
Líbí se vám Carmageddon, ale nemůžete přenést přes srdce, že v něm jste přeci jen omezeni na jízdu po silnicích? Z dílny téměř neznámé společnosti se k vám nyní řítí hra, která toto omezení nemá. Vychutnejte si střemhlavý let futuristickým vznášedlem, se kterým se jako jestřáb vrháte na svou nic netušící kořist...

Crime CitiesPokud máte rádi akční hry, ale neradi přitom saháte po klasických FPS, máme pro vás dobrou zprávu. Společnost EON Digital Entertainment se rozhodla distribuovat akční hru Crime Cities, za kterou stojí do této doby neznámá polská vývojářská společnost Techland. Příběh tohoto titulu vás přenese do budoucnosti, ve které právo a zákony již neznamenají zdaleka tolik, jako v naší době. Vše došlo dokonce tak daleko, že jediná možnost, jak alespoň částečně uchránit počestné obyvatele před nekalými živly, byla deportace zločinců do trestaneckých kolonií na vzdálených planetách. Nezdá se však, že by to nějak příliš pomohlo. Zdá se dokonce, že se situace stále zhoršuje. Jediným logickým vysvětlením pro tuto nemilou skutečnost je, že je vše pečlivě a do detailů organizováno. A je jen jediné místo, kde se může mozek podsvětí skrývat, aniž by se musel obávat prozrazení. Ano, na některé z trestaneckých kolonií.

Ocitnete se tedy v roli policisty Garma Tigera řečeného Johnny Red, který je naoko nařčen z velezrady a neplnění rozkazů a odsouzen na doživotí. Umístěn je pochopitelně na jednu z podezřelých planet a jeho tajným úkolem je zjistit co nejvíce podrobností o šíření zločinnosti, dostat se co nejblíže vůdci celé organizace a pokud možno jej také zlikvidovat. Po příjezdu do káznice ale Garma čeká překvapení. Nejsou zde žádné mříže nebo cely, ale velké soběstačné město, ve kterém si každý žije podle Crime Citiessvého. V zájmu úspěšného splnění zadaného úkolu tedy vezme zbytek svých úspor, koupí si ozbrojené vznášedlo a vydá se na dráhu nájemného zabijáka. Jestli se mu podaří vystoupat ve zločinecké hierarchii tak vysoko, aby se dostal až ke svému cíli, to je již jen na vás.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že se jedná pouze o předělávku známého Carmageddonu, hned po prvním spuštění poznáte, že inspirací (alespoň pro grafické zpracování) zde byly spíše filmy jako Blade Runner či Pátý element. V Crime Cities na vás čekají čtyři obrovská futuristicky ztvárněná města, z nichž jedno přitom zastává funkci jakéhosi tutorialu. Všechna pak jsou velká zhruba jako třicet quakovských map, což vypovídá o jejich rozlehlosti více než dostatečně. Pohyb v nich bude naprosto neomezený, a to nejen horizontálně, ale vzhledem k tomu, že jezdíte ve vznášedle, tak i vertikálně.

Nepočítejte však s tím, že budete střílet na vše, co se kolem vás jen pohne. Musíte si uvědomit, že ačkoliv jste obklopeni samými zločinci, střelbou po všem živém si příliš sympatií nezískáte. Vaším úkolem tedy bude zvolit si z aktuální nabídky úkol, který se vám zamlouvá, vyhledat osobu, na jejíž hlavu je kontrakt uzavřen, zneškodnit ji a zmizet dříve, než vzbudíte nežádoucí pozornost. To by mohlo být snadné, avšak jen v případě, že by vaše cíle byly nic netušící občané. Valnou většinou se ale bude Crime Citiesjednat o protřelé kriminálníky, kteří mají svá vozidla vybavené bohatým a hlavně smrtícím arzenálem všech možných zbraní.

Nedá se ale říct, že by byla všechna esa jen v rukávech vašich protivníků. Pamatujte, že za peníze lze koupit cokoliv. Proto čím více budete postupovat, tím větší odměny budete dostávat. Za ty si pak můžete koupit nové a lepší zbraně nebo doplňky k vašemu vznášedlu. Občas také za odměnu nedostanete peníze, ale zvláštní zbraně, štíty nebo upgrady.

Jak to tak vypadá, měly by Crime Cities být hrou, na kterou se každopádně vyplatí podívat. Pokud navíc patříte mezi milovníky online hraní, tak vás i zde tento akční titul potěší. Bude totiž obsahovat podporu pro multiplayera, a to jak pro připojení přes LAN, tak i po internetu. Zdá se vám takto nastíněná hra přitažlivá? Není divu, polský tým na ní také pracoval více jak dva roky. Jedním z důvodů pro tak dlouhou přípravu byla mimo jiné skutečnost, že nároky samotných tvůrců byly tak vysoké, že technologicky proveditelné jsou až na dnešních počítačích. Doufejme tedy, že ty dva roky nebyly promarněné a těšme se na letošní zimu, kdy by měly být Crime Cities připraveny k vydání.

Autor:
Témata: Velezrada
  • Nejčtenější

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích...

Nejpopulárnější streamerka se rozešla a sdílí historky ze seznamek

Streamerka Imane „Pokimane“ Anys se svým fanouškům svěřila, že se jí rozpadl dlouholetý vztah....

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Tajný playstation se prodal v přestrojení jako ohřívač pizzy

Na aukčním portálu eBay kdosi vydražil vývojářskou verzi konzole PlayStation 5. Jelikož je...

Rychlý pád až na dno. Streamer má po kariéře kvůli obtěžování nezletilé

Herní streamer Herschel Beahm známý pod přezdívkou Dr Disrespect si vydobyl popularitu a bohatství...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Vědec vymyslel, jak převést celý svět do Minecraftu

Americký student vymyslel způsob, jak volně dostupné mapy z Google Earth převést do krychličkového...

Beta Call of Duty: Black Ops 6 začne koncem srpna na všech platformách

Ještě před říjnovým vydáním válečné střelnice Call of Duty: Black Ops 6 půjde koncem srpna a...

Tady to všechno začalo. Znáte nejúspěšnější hry prvního playstationu?

Již pátá generace herní konzole PlayStation nepochybně vděčí za své silné postavení na trhu svým...

Sexuální výhrůžky či extrémní chamtivost. Jaké jsou největší videoherní kontroverze

Premium O šokujících momentech z videoherní branže asi běžně neuslyšíte ve společenských magazínech na...

RECENZE: Žabka, co žije pouze ve stínu. SCHiM je originální záležitost

O originální nezávislé hry není nouze a jednou takovou je nizozemský titul SCHiM. Ačkoli hra trpí...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...