Crest of Dharim - akční cesta kolem světa

  12:00aktualizováno  12:20
Z původně zamýšlené totální konverze Unrealu se Crest od Dharim postupem času vyvinul v docela samostatnou 3D akci s prvky adventure a RPG. Šest rozlehlých světů osídlených hordou kreatur i lidí čeká, až se napříč jimi vydáte splnit dávné proroctví a najít magické předměty, na nichž závisí osud vaší domoviny.
Crest of Dharim

Sara'ahn Village je tichá, klidná víska v srdci země Dharim. V kteroukoliv denní dobu byste ji navštívili, naskytl by se vám stále tentýž idylický pohled: hloučky mužů probírajících úspěchy a neúspěchy posledního lovu; ženy poschovávané v kuchyních svých domů a chystající snídani, oběd, večeři nebo jakékoliv jídlo pro dobu mezi těmi třemi základními, a děti střídavě nábožně naslouchající hrdinským historkám svých otců a hned zase loudící kus teplého masa z rožňů od svých matek. Na první pohled by nikdo nehádal, že hluboko v historii ospalé vísky se ukrývá strašlivé tajemství - dávné proroctví, které trpělivě čeká na tu správnou dobu a tu správnou osobu, jež ho dokáže naplnit. Nikoho asi nepřekvapí, když řeknu, že ta správná doba právě nastala a tou správnou osobou jste vy. Jmenujete se Girald Danhrak, je vám 23 let a až doteď jste sice žili v rodičovské chýši, ale touha po dobrodružství po léta doutnala ve vašem srdci bez toho, že by jí kdy svitla nějaká naděje na uplatnění. Až teď - pověřeni vesnickou Radou starších se vydáváte na cestu za nalezením čtyř mýtických předmětů, které jediné dokáží odvrátit předpovězený tragický osud Dharimu.

Crest of Dharim

3D akce Crest of Dharim byla původně plánována jako totální konverze Unrealu, ale autoři se nakonec rozhodli pro vytvoření zcela samostatné hry, v níž se kromě akce mísí ještě prvky RPG a adventure. Předpokládám, že z žánru adventure přejímá Crest of Dharim hlavně poutavý příběh, který vás provede fantastickými světy osídlenými roztodivnými příšerami i ochotnými pomocníky. Na své pouti potkáte spoustu přátel i nepřátel, počínaje Radou starších, která vás naproti vašemu osudu vyslala (složenou ze tří zakuklených postav - vážených občanů Sara'ahn Village) a konče nebezpečnými zvířecími obyvateli světa Dharim. Atmosféru temného středověku budou ještě umocňovat videosekvence doprovázející většinu vašich důležitých akcí. Kromě přehršle soubojů, které budou probíhat na kratší i delší vzdálenost (postava Giralda bude vybavena zbraněmi na blízko i na dálku a navíc i magií), je na vás nachystána i kupa puzzlů všeho druhu. Engine použitý v Crestu má jméno Twilight3D a umožňuje například realtimové stínování a využití technologie LOD, díky níž dosahují postavy i prostředí ve hře vysokého stupně detailnosti.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

První recenze hororu Resident Evil 2: zahraniční kritika nešetří nadšením

Resident Evil 2 (2019)

Zahraniční stránky zveřejnily své recenze na očekávaný remake hororu Resident Evil 2. A hodnocení jsou velmi vysoká.

Youtubový kanál Machinima nečekaně zablokoval veškerý obsah

Machinima

Noví majitelé jednoho z největších youtubových kanálů vůbec nečekaně znepřístupnili všechna videa, která se na...

Vývojáři ušetřili na animaci psa, hráči si z něj dělají legraci

Ace Combat 7

Autoři aktuálního herního hitu Ace Combat 7 sice umí perfektně vymodelovat moderní bojová letadla, ovšem když přijde na...

Prodej, Byt 3+1, 101,5m2, Čáslav-Nové Město
Prodej, Byt 3+1, 101,5m2, Čáslav-Nové Město

Filipovská, Čáslav - Čáslav-Nové Město, okres Kutná Hora
2 990 000 Kč

Najdete na iDNES.cz