Čínské kopie her už vadí i samotným Číňanům

aktualizováno 
Že se v Číně bez skrupulí kopírují západní herní hity už asi nikoho nepřekvapí. Oznámení nové hry Genshin Impact však přesto vyvolalo v tamním publiku veliké protesty. Hra prý totiž příliš očividně kopíruje známý hit The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Je dobře známé, že v nejlidnatější zemi světa si s dodržováním licencí a respektováním autorských práv nikdo moc hlavu neláme. V Číně se kopíruje vše, od módních značek, přes automobily až po celá města. A ani počítačové hry samozřejmě nejsou výjimkou. Letos v dubnu například obletěly svět záběry z čínské mobilní hry, která do nejmenších detailů kopírovala playstatioňácký hit Days Gone

A rozhodně nešlo o výjimku, svoji kopii má v Číně prakticky každý západní hit, na jaký si dokážete vzpomenout. Bojovat proti tomuto fenoménu je nesmírně složité a řada společností se to prostě naučila brát jako součást tamního trhu.

Přesto se v Číně najde dost lidí, kterým tento přístup vadí a neberou jej jako normu. Naopak, svoji lásku k originálu dávají velice okatě najevo.

Když byly na výstavě ChinaJoy prezentovány první záběry ze hry Genshin Impact pro konzoli Playstation, části publika se nelíbilo, že až příliš připomíná kultovní The Legend of Zelda: Breath of the Wild od Nintenda. 

Naštvaní čínští hráči protestují proti hře Genshin Impact

Ne, čínští hráči si nemyslí, že Genshin Impact bude jednička.

Paradoxní je, že Genshin Impact rozhodně nevypadá jen jako hloupá vykrádačka. Je daleko více zaměřena na boj a vzniká oficiálně pod záštitou japonské Sony, která na svou platformu jen tak něco nepustí.

Jenže autoři hry ze společnosti MiHoYo Technology jsou vnímáni jako jedno z nejtalentovanějších čínských herních studií. Lidé od něj tedy chtějí mnohem víc než jen pouhou další variaci na známé téma. 

Internetovou sociální síť Weibo proto rychle zaplavily fotky lidí, kteří před stánkem tvůrců mávají konzolí Nintendo Switch anebo rovnou zdviženým prostředníčkem. Celá situace vygradovala tím, že jeden obzvláště rozlícený návštěvník dokonce rozmlátil PS4, kde má hra exkluzivně vyjít, o zem.

Pro tvůrce hry tak jsou teď vlastně naštvaní Číňané skvělou zprávou, protože o hře je najednou mnohem více slyšet. Až tak moc, že se najdou hlasy, které si myslí, že šlo o dopředu připravený marketingový krok. Jestli jsou si hry opravdu přespříliš podobné, posuďte sami z následujících obrázků. 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild  - DLC Pack 1
Genshin Impact
Autor:

Největší světová herní výstava Gamescom 2019 se koná od 20. do 24. srpna v Kolíně nad Rýnem. Čeká nás opět řada nových oznámení a ukázek z nadcházejících titulů jako jsou Gears 5, Minecraft Dungeons a Zaklínač.

Nejčtenější

Lidé vzpomínají na obaly od 3D karet minulé dekády. Jsou k smíchu i pláči

Retro obal od 3D grafického akcelerátoru

Estetika nikdy nebyla silnou stránkou videoherní kultury, své pomyslné dno však už má snad naštěstí za sebou. Nic...

Nepropásněte hru zdarma. Skvělý Mutant Year Zero není ani rok starý

Mutant Year Zero: Road to Eden

Obchod Epic Store rozdává tento týden opět parádní kousky. Kromě povedené tahové strategie Mutant Year Zero je to i...

KVÍZ: Legendární studia, která už neexistují. Poznáte je?

Lands of Lore

V dnešním kvízu se podíváme hluboko do herní minulosti. A nejspíše se budete divit, kolik skvělých studií, které v 90....

Chernobylite se chce svézt na popularitě seriálu. A asi mu to vyjde

Chernobylite

Havárie v Černobylu skrývala mnohem vážnější tajemství, než je známo. Tedy alespoň v podání připravované hry...

Pět scén z her, které narazily na australskou cenzuru

South Park: Stick of Truth

O cenzurování videoher v Austrálii toho bylo napsáno již mnohé, málo se už však ví, že se v posledních letech situace...

Další z rubriky

Může náhodně zemřít. Ve Watch Dogs půjde hrát za kteréhokoliv Londýňana

Watch Dogs Legion

S novým trailerem přispěchali v rámci největší evropské herní akce GamesCom také tvůrci hackerské akce Watch Dogs...

Nvidia ukázala ray tracing u nových Watch Dogs, Call of Duty či Dying Light

Watch Dogs Legion - RTX ON

Nvidia převedla ray tracing, tedy realistické nasvícení scény v reálném čase, nejenom u Minecraftu, ale také u několika...

Simulátor života a vztahů The Sims 4 v září zavítá do říše kouzel

The Sims 4: Realm of Magic

Další balíček pro The Sims 4 se jmenuje Realm of Magic a hráči v rámci něj navštíví říši kouzel. Podívejte se na první...

Najdete na iDNES.cz