Sands of Salzaar

Sands of Salzaar | foto: Han-Squirrel Studio

Nejpoužívanějším jazykem na Steamu je čínština

  • 3
Prosincový průzkum mezi uživateli Steamu ukázal, že víc jeho uživatelů preferuje čínštinu než angličtinu. Je to jen další důkaz toho, jak je asijský trh pro herní průmysl stále důležitější.

Nejpopulárnější digitální platforma pro prodej počítačových her Steam má přes devadesát milionů aktivních uživatelů, celkem jich je v ní zaregistrováno už přes miliardu. Jak ukázaly výsledky posledního průzkumu, víc než třetina z nich pochází z Číny.

Hra Sands of Salzaar prodala za první týden 50 000 kopií, přitom je k dispozici jen v čínštině.

Dá se tak aspoň usuzovat podle toho, že je čínština s 37procentním podílem nejpoužívanějším jazykem koncového instalačního klienta. Angličtina je až na druhém místě „jen“ s 30 procenty. Důvodem je nejspíš to, že se na čínský Steam nevztahují jinak velice přísné regulace, které v zemi platí pro vydávání her. 

Čínští hráči sice nemohou používat komunitní funkce, jako jsou třeba diskusní fóra, ale jinak mají přístup ke stejnému obsahu jako hráči na Západě, aniž by potřebovali nějaké technické berličky typu VPN. 

Vysoký podíl čínských hráčů dokazuje například nedávno vydané RPG Sands of Salzaar, které se ihned vyhouplo mezi nejprodávanější a nejhranější hry na Steamu, přestože je v tuto chvíli k dispozici jen v čínštině.

Podle britského Eurogameru se však tato mezera v čínské legislativě již brzy skončí a chystaný „Steam China“ bude od klasického Steamu zcela oddělen. 

Mimochodem češtinu najdeme v seznamu jazyků na krásném patnáctém místě – před holandštinou, švédštinou, arabštinou či bulharštinou.