Chicken Run - slepice na útěku

  12:00aktualizováno  27. prosince 7:23
Nick Park je jedním z nejlepších filmových animátorů, o čem svědčí mimo jiné i Oskaři, které získal za své krátké filmy s Wallacem a Gromitem. Naposledy nás uchvátil svým filmem Slepičí úlet, který k vám nyní přichází i jako 3D adventura. Ta je určena všem, kdo se chtějí dobře pobavit.

Chicken RunPokud v sobě máte alespoň malou část z dítěte, jeho naivity a schopnosti radovat se z maličkostí, pak vám určitě neunikl animovaný film Slepičí úlet. Ten měl premiéru v České republice poměrně nedávno a já dodnes lituji, že jsem se na ni nedostal. Film jsem naštěstí i tak shlédl a nutno říci, že mne nezklamal. Ostatně jako žádný z filmů Nicka Parka, který jako jeden z mála současných animátorů ještě stále používá tradiční postupy a pečlivě se vyhýbá jakékoliv pomoci ze strany výpočetní techniky. Proto když jsem se dozvěděl, že jeho poslední dílo se dočká i počítačového zpracování, mé srdéčko zaplesalo.

Hra s názvem Chicken Run, kterou vyvíjí společnost Blitz Games a o jejíž distribuci se stará Eidos, kopíruje příběh zmíněného animovaného filmu. Její děj se tedy odehrává v padesátých letech na malé yorkshirské slepičí farmě, jejíž majitelka se rozhodne nejistý a malý výnos z vajec vyměnit za vyšší výdělek ze slepičích koláčů. To by sice znamenalo všechny slepice zabít, to ji ale vůbec netrápí. Zakoupí si proto ďábelský stroj, který dokáže živou Chicken Rundrůbež změnit v masem plněné pečivo. Jediné, co musí udělat, je stroj zprovoznit a dostat do něj nebohé slepičky.

Slepicím ale není jedno, co s nimi bude. Věčná rebelka Ginger se rozhodne, že musí dostat všechny své soukmenovkyně pryč z této farmy, která připomíná spíše zajatecký tábor, než cokoliv jiného. Je jí ale jasné, že to nebude nijak lehké. Sama už vyzkoušela snad všechny způsoby, jak se dostat pryč - podkopat se, přestrojit, přelézt, probourat se... Žádný z pokusů ale nebyl úspěšný. Vždy byla polapena buď dvojicí hlídacích psů, nebo přihlouplým farmářem. Teď má ale na vybranou. Buď se jí konečně podaří připravit plán, který bude fungovat, nebo jde s ostatními do drtičky. Tak se rozhodne, že když to nejde skrz ani spodem, musí vyzkoušet poslední možnou cestu - odletět. No jo, ale slepice přeci nelétají, nebo ano? Také nikdo neříkal, že to bude jednoduché...

Je nad slunce jasné, že zpracováním půjde o akční adventuru, a jak můžete vytušit z okolních obrázků, bude zasazena do 3D prostředí. Vaším úkolem bude potají nashromáždit všechny věci Chicken Runnezbytné pro váš pečlivě připravený plán. Nebudete ale celou dobu uvězněni pořád v jednom těle. Postupně si zahrajete hned za čtyři hrdiny známé z filmu - již zmíněnou Ginger, kohouta Rockyho (ve filmu jej dabuje Mel Gibson) a nerozlučnou dvojici Nicka a Fetchera.

Hra se ale pochopitelně neskládá pouze z hledání a sbírání předmětů. To by bylo málo na jakoukoliv hru, byť by měla sebelepší námět. Proto bude Chicken Run zaplněn mnoha nebezpečnými situacemi, řešením mnoha hádanek, zběsilými útěky a jakýmisi "podhrami", jako je střelba z katapultu, ohňostroj nebo houpačka. Děj přitom bude zcela nelineární a budou jej doplňovat mnohé záběry z filmu či animované střihové sekvence.

Jak vidno, je Chicken Run svým námětem bližší spíše mladším hráčům. Pokud si ale zachová nádech a kvality filmové předlohy, budou se u něj výtečně bavit i ti starší. Já tedy určitě. A kdy si budete moci tuto hru koupit? Na pulty obchodů by se měla dostat v listopadu tohoto roku, a to i pro platformy Dreamcast a PlayStation.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

Další z rubriky

Stahujte zdarma PC verzi What Remains Of Edith Finch

What Remains of Edith Finch

PC verze nádherné příběhové hry What Remains of Edith Finch je až do 24. ledna zdarma ke stažení na Epic Game Store.

Bezpečnostní agentura se chce přiživit na úspěchu Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Společnost Pinkerton Consulting & Investigations, Inc., jejíž kořeny sahají až do roku 1850, zažalovala vydavatele...

Kartičky od Valve netáhnou, Artifactu rychle ubývají hráči

Artifact - The Dota Card Game

Pokud odhlédneme od zvláštně nastaveného platebního modelu, je karetní hra Artifact vcelku povedenou záležitostí. Jenže...

Najdete na iDNES.cz