Bitva o Midway v Combat Wings

  12:10aktualizováno  23. listopadu 10:59
Druhá světová válka a s ní spojené boje o nadvládu Pacifiku, jsou náměty mnoha filmů a her. Nejnovější herní zpracování přináší společnost CITY Interactive v jejich arkádové hře Combat Wings.

Combat Wings Je právě 4. června 1942, bomby z japonských stíhačů a bombardérů se snášejí na Midway za zlověstného hvízdání, který značí smrt. Jako pilot amerického námořnictva usedáte do kokpitu a vydáváte se vstříc skoro jisté smrti. Japonští piloti jsou dobří, ale vy musíte ukázat, že jste ještě lepší. Křižujete mezi střelami z AA děl, mezi bombami stále se sypajícími z bombardérů, a snažíte se dostat k zemi co největší počet nepřátelských letadel. Munice je málo, přicházejí na řadu rakety vzduch-vzduch, jedno Mitshubishi A6M5 ZERO je zasaženo a padá. Ke stíhačům se přidává několik letounů B-17, létajících pevností. Rychlé přistání na letadlové lodi, doplnění paliva, munice a znovu do válečné vřavy. Nepřítel musí byt zničen než dosáhne Midwaye. Vítěz této bitvy ovládne Pacifik.

Combat Wings přinesou na monitory PC čistou arkádovou střílečku.

Combat WingsDruhá světová válka je jako jedno z mála historických období nejčastěji zobrazována ve filmu i v počítačových hrách. Nejinak tomu bude i u hry Combat Wings, jež se zaměřila na letecké boje v Pacifiku. Pokud máte rádi reálné letové modely, ráno, v poledne i večer myslíte na dokonalé provedení Barrel Rollu nebo uleháte do postele s příručkou kadeta RAF, nemusíte ve čtení pokračovat. Combat Wings totiž nic takového nepřinesou, bude se jednat hlavně o čistou arkádovou střílečku. Autoři sice uvádějí možnost přepnutí flight sim módu, ale domnívám se, že tím maximálně přibude možnost turbulencí a nemožnost změny pohledu. Na jednu stranu je to škoda, ovšem při pohledu z druhé strany, strany hráčů jenž nemají ke stolu přivrtaný knipl, pod stolem pedály a nemají stále nasazený Head Tracker, je to spíše plus. Při arkádě odpadá nudné učení se vzletu, přistání a podobných nepotřebností, stačí sednout do kokpitu a jít na věc.

Čeká vás letecký průzkum, bombardování nebo likvidace nepřátel při leteckých soubojích (dogfight).

Společnost CITY Interactive nám, obyčejným hráčům, připravila přesně takovou, jednoduchou akční zábavu pro všechny. V lákavé grafice se přesuneme do válečné vřavy v Pacifiku, v roli jednoho z pilotů amerického nebo japonského letectva. Combat WingsNa výběr bude 20 letadel všech možných značek, ale jen dva různé typy pohledů. První možnost je pohled, jež mají piloti jako jediný k dispozici, a to pohled skrze přední sklo neboli pohled z kokpitu. Z druhého módu pohledu vidíte letadlo v celé jeho kráse, ale pouze zezadu od ocasu. Grafické ztvárnění jde s dobou, dočkáme se detailních textur, nádherných výbuchů nebo realistické vodní hladiny. Svou roli sehraje i počasí, boje se budou odehrávat za jasných dní i nocí, ale užijete si i rozbouřeného moře nebo mlhy, která by se dala krájet. Vaši zručnost a přesnost si vyzkoušíte a procvičíte ve 21 misích, které můžete létat buďto za americkou nebo za japonskou stranu. Budete dělat letecký průzkum nepřátelské oblasti, bombardování nepohodlných objektů, ničení pozemních cílů v podobě AA děl nebo likvidovat nepřátele při leteckých soubojích (dogfight). Combat Wings byly oznámeny teprve nedávno, ovšem autoři na nich již pracují nějakou dobu a tak se jich dočkáme velmi brzy, vyjdou koncem tohoto roku. Pro nedočkavce je zatím k dispozici několik obrázků v naší galerii. Hra bude určená pouze pro PC (Win98/2000/Me/XP) a bude ji možné hrát jak po LANu, tak po internetu.
Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Youtubový kanál Machinima nečekaně zablokoval veškerý obsah

Machinima

Noví majitelé jednoho z největších youtubových kanálů vůbec nečekaně znepřístupnili všechna videa, která se na...

Switch se stal ve Spojených státech nejprodávanější konzolí roku 2018

Nintendo Switch

Hybridní konzole Switch porazila v loňském roce ve Spojených státech konkurenční PlayStation 4 i Xbox One, a to jak na...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz