Aqua - hlubinné podmořské rejdy

  12:00aktualizováno  19. září 9:36
Německá společnost Massive Development je v očích většiny hráčů spjatá s 3D akcí Archimedean Dynasty. Na ní se před letošními vánocemi pokusí navázat další podmořskou akční hrou, v níž budete mít příležitost proplétat se s podvodním vozítkem mezi korálovými útesy a projíždět se zavodněnými jeskyněmi.
Aqua

Společnost Massive Development vznikla přesně tím způsobem, o jakém leckdo v mládí snil - tři kamarádi, kteří se často scházeli u hraní her, se jednoho dne roku 1993 rozhodli, že už mají zkušeností s hrami víc než dost a že nastal ten pravý čas pro založení vlastní vývojářské firmy. Jak řekli, tak taky učinili a do té doby se datuje vznik jedné z úspěšných německých firem. Jejich předchozí zkušenosti se dají shrnout do dvou položek - první představuje konverze Settlers z Amigy na PC a druhou 3D akce Archimedean Dynasty.

A právě její vliv je vidět i na připravovaném titulu. Aqua začíná tam, kde Archimedean Dynasty skončila. Protože poslední dobou zřejmě začíná být módou tajit detaily příběhu, nakazili se tím i v MD, a trousí proto z příběhu jen malinké kousíčky. Zatím utrousili jen to, že Aqua vás postaví tváří v tvář ještě mocnějšímu nepříteli než AD. Tam jste se střetli s rasou Biontů (napůl lidé, napůl stroje), tady se na vás chystají "OldOnes" - mýtická rasa organických bytostí, které mají v zásobě technologie a jiné divy, o jakých se lidstvu ani nesní. V průběhu 70 misí se pak rozhodne, kdo je tady vlastně pánem na zemi i ve vodě.

Aqua

Žánr bude zřejmě oscilovat mezi akcí a simulací, ale ke skutečnému poměru obou složek se zatím nikde nikdo kompetentní nevyjádřil. Jisté je jen to, že budete ovládat různá podvodní vozítka (která mimo jiné dokáží do mořských temnot vrhat úžasně vypadající kužely světla) a že s nimi budete moci prohánět nejen po obyčejném mořském dně, ale třeba i v jeskyních a mezi korálovými útesy, přičemž rozloha podmořského prostředí by se měla blížit osmi tisícům čtverečních kilometrů.

Hra bude vypadat tak pěkně taky díky enginu krass. Na něm Massive Development pracuje už dlouhou dobu, neustále do něj přidává podporu pro nejnovější technologie a vůbec se všelijak snaží, aby jejich engine šel s dobou. Navíc je vytvořen tak flexibilně, že se v něm dají dělat hry různých žánrů.

Aqua až donedávna neměla vydavatele, ale před nějakou dobou se konečně jeden našel a navíc má jméno, které se k vodnímu prostředí dokonale hodí - Fishtank Interactive. Pokud byste si stejně jako já rádi zahráli demo, nemůžu vás potěšit žádnou zprávou o tom, jak to s jeho výrobou vypadá. Zato aspoň plánované datum vydání je skoro za dveřmi - zima 2000.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Další z rubriky

Poběží vám na PC Far Cry New Dawn? Nároky jsou stejné jako u Far Cry 5

Far Cry New Dawn

Měsíc nás dělí od další návštěvy fiktivní oblasti Hope Country, kterou známe z dílu Far Cry 5. Promítne se její...

Provozovatelé PUBG trestají cheatery, podváděli i čeští profesionálové

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Mezi dvanácti tisíci potrestanými hráči, kteří podváděli v populární online hře PlayerUnknown’s Battlegrounds, byli i...

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz