Alienware’s Concept UFO | foto: DELL

Dell ukázal prototyp Alienware’s Concept UFO, křížence PC a Switche

  • 4
Dell se na veletrhu CES 2020 pochlubil prototypem přenosného herního zařízení Alienware’s Concept UFO, které lze používat i jako běžný počítač.

Na první pohled připomene Switch: od základní jednotky s osmipalcovým displejem lze odepnout ovladače na boku a zařízení skrze dokovací stanici propojit i s monitorem nebo televizí. Jinak je to ovšem přenosné herní PC s Windows 10, k němuž je možné připojit myš i klávesnici.

Fotogalerie

Prototyp byl poměrně funkční, návštěvníci mohli vyzkoušet hry jako F1 2019, bojovku Mortal Kombat 11 či kooperativní World War Z. Všechny hry běžely hladce, zejména pak po připojení k doku a tedy i k napájení, kdy pak cílí na hraní v 60 FPS. 

Problém je samozřejmě ve zpracování. Řešení ovladačů a rozvržení prvků na něm není prozatím ideální. Jako handheld je zařízení příliš těžké, poukazuje redaktor Engadgetu, který si nedokáže představit, že by takto hrál déle než třicet minut. 

Dell podle očekávání neprozradil, jaký hardware je pod kapotou. Dalším otazníkem je výdrž baterie. A samozřejmě cena. Prozatím nemáme ani potvrzeno, že se Concept UFO dostane do prodeje. 

Přesto úspěch Switche naznačuje, že po podobném zařízení může být poptávka. Redaktor serveru Techradar byl ze zařízení tak nadšený, že ho dokonce označil za jednu z nejunikátnějších věcí letošního CESu

Měl by podle vás Alienware’s Concept UFO šanci uspět?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 sobota 25. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

Ano, měl 359
Ne, neměl 157