Recenze tankové akce World of Tanks Blitz. Nic lepšího neseženete

aktualizováno 
World of Tanks pro mobily a tablety není jediná tanková hra na trhu. Konkurenty ovšem převyšuje o dvě třídy. K dispozici je zatím na iOS, v přípravě je ovšem i verze pro Android.
90

World of Tanks Blitz

Platforma: iOS

  • Lze hrát skutečně zdarma
  • Dobře zvládnuté ovládání
  • Minimální čekání na zápas
  • Výborná, dlouhotrvající zábava
  • Ideální časová náročnost
  • Prozatím jen jeden režim
  • Verze pro Android vyjde později

Stáhnout z App Store

World of Tanks Blitz | foto: Ondřej Zach

Bitva pobíhá sedm na sedm v některé z náhodně vybraných map. Ovládání vysvětlí tréninková mise, proto stručně: k pohybu poslouží virtuální joystick (dopředu, dozadu, otáčení) a zbývá už jen tlačítko pro přiblížení a střelbu.

World of Tanks Blitz jsem otestoval na telefonu i tabletu, přičemž jednoznačným vítězem se stal z mého pohledu tablet, a to kvůli větší ploše pro joystick.

World of Tanks Blitz

World of Tanks Blitz

World of Tanks Blitz

World of Tanks Blitz

Můžu to svést na nešikovné prsty, každopádně v situacích, kdy potřebuji například rychle zacouvat a zahnout za roh baráku, bylo ovládání na tabletu jistější a přesnější.

Cílem je buď zničit všechny nepřátelské tanky, nebo obsadit základnu. Bitvy trvají maximálně sedm minut, nezřídka ovšem méně. Hra tak respektuje časové možnosti hráče: lze si užít jednu bitvu i u hry prosedět desítky minut.

Záleží také na ostatních hráčích, jestli vyjedou přímo, nebo se pokusí nepřátelům dostat do zad. Nejuspokojivější pocit je samozřejmě nachytat někoho na švestkách.

Obchodní model

free 2 play

Hru lze stáhnout a hrát zdarma bez omezení, tedy bez časovačů a různých energií, které omezují například vstup do bitvy. Placenou měnou jsou zlaťáky, za něž si lze pořídit mnohé výhody. Za 4,49 eura, tedy zhruba 120 korun, je 1 400 zlatých.

Například za 650 zlatých získáte prémiový účet na tři dny, díky němuž hráč získává více zkušeností a kreditů. Za zlaťáky pak pořídíte i kredity, zkušenosti, prémiové tanky, prémiovou munici a další místa v garáži. Prémiové tanky nejsou lepší na bojišti než ostatní, výhoda spočívá v absenci výzkumu a vyšším zisku kreditů.

Způsob, jakým se hrou postupuje, bude znalcům PC verze důvěrně známý. Začínáte s tou nejobyčejnější plechovkou, přičemž postupně ji vylepšujete, až nakonec koupíte o třídu lepší tank.

V bitvách je rozdíl mezi tanky až dvě třídy. Když dejme tomu hrajete za tank z úrovně 3, nemáte proti třídě 5 prakticky šanci a musíte se zaměřit raději na dostupnější cíle. Hra je vyvážená v tom smyslu, že na obou stranách naděluje stejně, co se počtu úrovní tanků týče. Start hry je prakticky instantní, ve frontě jsem čekal maximálně pár sekund.

Tank definují čtyři vlastnosti, konkrétně ochrana, palebná síla, efektivita střelby a obratnost. Záleží přitom na vás, jestli chcete pomalý, opancéřovaný tank, nebo se po bojišti pohybovat hbitě, ovšem s rizikem, že půjdete rychle do tankového nebe.

Hra je zdarma a potěšitelné je, že ji opravdu lze hrát bez omezení zdarma, tedy neobsahuje žádné energie, které podmiňují vstup do bitvy, časovače a podobně. Připlatit si lze za exkluzivní tanky, zejména však za rychlejší postup hrou.

Vzhledem k tomu, že Blitz beru jako perfektní způsob, jak se odreagovat, nemám kam spěchat. Zlaťáky, tedy prémiovou měnu, jež jsem dostal do začátku, nakonec zřejmě investuji do dalších míst v garáži, kterých je zdarma pouze šest.

Fotogalerie

Co se týče technického zpracování, hrál jsem na iPadu 3, a to bez jakéhokoliv zaškubání. Na poměry mobilních her přitom hra vypadá více než dobře. Stěžovat si nemůžu ani na kvalitu síťového kódu, hru jsem zkoušel nejen na wi-fi, ale také na 3G a opět bez problémů.

Mobilní verze má v současné době méně map i tanků než PC verze a hodil by se také další herní mód. Doufejme tedy v brzkou obsahovou aktualizaci.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 497 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz