Graficky opulentní Wild Blood pobaví milovníky rubaček

aktualizováno 
Přestože Wild Blood není dokonalý, skvěle demonstruje možnosti dnešních mobilních telefonů v herním průmyslu.
80

Wild Blood

Platforma: Android, iOS

  • zábavné bitky
  • dobře implementovaný vývoj hrdiny
  • technologicky vynikající
  • přestože nestojí málo, říká si hra neustále o další peníze
  • problémy s kamerou

Představte si, že někdejší souputníci na život a na smrt, král Artuš a sir Lancelot, jsou na kordy kvůli královně Guineveře, s níž měl mít Lancelot poměr. Artuš z toho naprosto zešílí, uvězní Guineveru a zcela zpustoší říši. Lancelot už se na to nemůže dívat a do temnou magií zmítaného království se vrací zjednat pořádek.

Máte pravdu, příběh je poněkud přitažený za vlasy a jeho další průběh to už příliš nespraví. Jenže v případě Wild Blood plní děj pouze funkci přediva desítky misí, nabitých pořádnou akcí.

Wild Blood je temná fantasy mlátička, okořeněná prvky hry na hrdiny. Nesbíráte sice zkušenosti, ale postavu Lancelota přesto vylepšujete. Vše se tentokrát točí kolem peněz, za které si kupujete větší sílu pro jednotlivé zbraně (meč, sekyra, luk), magické prvky pro ně (oheň, led, blesky) a v neposlední řadě také navýšení zásobníku pro zdraví či magickou energii.

Wild Blood
Wild Blood

Peněz je málo a na jedno dohrání nelze vylepšit postavu ve všech směrech na maximum. Je třeba dobře vážit, do čeho investovat. Pokud se některá úroveň (nebo spíše závěrečný boss) ukáže být nad vaše momentální síly, můžete si znovu projít úrovně předchozí a nasbírat další peníze na nutná vylepšení.

Ti línější mají ještě jednu možnost: koupit si virtuální peníze za ty skutečné. Ceny jsou přitom vcelku vysoké: za čtyři tisíce zlaťáků dáte nějakých čtyřicet korun, přičemž si za ně nic moc nekoupíte. Navíc je zvláštní, že se autoři snaží tímto způsobem přiživit i v případě hry za 140 korun.

Nutno dodat, že Wild Blood lze v pohodě dohrát, aniž byste museli sáhnout do peněženky nebo se mnohokrát vracet zpět, ale na některých místech k platbě přesto nepřiměřeně vybízí.

Desítka úrovní se od sebe vizuálně výrazně liší a jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, co po grafické stránce bylo pro mobilní telefony a tablety vyvinuto. V jádru jsou však úrovně striktně lineární a nelze se v nich ztratit.

Wild Blood
Wild Blood

Prakticky všude se budete bít a v tom spočívá asi největší síla Wild Blood. Bitky jsou jednoduše zábavné a choreograficky dobře zvládnuté. V prvních dvou misích si osvojíte ovládání a jednotlivé útočné prvky pak dokážete využívat skutečně cíleně, nikoliv jen chaoticky s nadějí na kýžený výsledek.

Fotogalerie

V repertoáru je klasický útok, ale také útoky magické, které spotřebovávají manu. Krom toho můžete zaútočit i s rozběhem a mnohdy se vám hodí i kotouly do všech stran.

Na rozdíl od ovládání už tak dobře nefunguje kamera. Často je třeba ji natáčet ručně a ve vypjatých momentech vám její haprování zrovna nepomůže.

Wild Blood patří mezi větší hry, které si na mobilní platformy můžete koupit. Kromě přibližně čtyřhodinové příběhové kampaně nabízí také týmovou on-line hru, ve které si to mohou rozdat dvě čtyřčlenná družstva. Nejde však o víc než krátké zpestření.

Hru lze přesto doporučit milovníkům vizuálně výpravných rubaček, kterým nevadí jedno příběhové klišé za druhým.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 56 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz