Virtua Tennis Challenge je skvělá sportovní hra bez kompromisů

aktualizováno 
Virtua Tennis Challenge nabízí povedený tenisový zážitek. Má propracované dotykové ovládání, a tak zamrzí snad jen absence známých světových tenistů.
85

Virtua Tennis Challenge

Platforma: Android, iOS

  • dobrá hratelnost
  • pobaví na dlouhou dobu
  • možnost hrát přes bluetooth
  • nedostatečně vysvětlené ovládání
  • chybějící licence na skutečné hráče

Virtua Tennis Challenge

Virtua Tennis Challenge názorně ukazuje, že mobilní telefony a tablety nejsou pro sport jako tenis vůbec špatnou platformou. Přesto vám bude nějakou dobu trvat, než si zvyknete na ovládání, ať už si navolíte jakékoliv.

Nejlepší to mají majitelé telefonů Xperia Play, na jehož gamepad je hra rovněž uzpůsobena. Majitelé klasických dotykáčů pak mohou zvolit ovládání virtuálním gamepadem, zobrazeným na displeji, nebo ovládání pouze pomocí různých dotyků a tahů.

V případě posledně jmenovaného způsobu ovládání budete zpočátku trochu frustrováni, ale jakmile vám přejde do krve, jasně vítězí nad těmi zbylými. K dispozici máte čtyři odlišné údery, které vyvoláte různými tahy po displeji. Je také třeba dát míčku určitou razanci a směr.

Virtua Tennis Challenge
Virtua Tennis Challenge

Největším problémem tohoto ovládání je nevyřešený pohyb. Nezřídka se vám stane, že ve snaze vyvolat určitý úder si hráče nechtěně posunete do pozice, ze které už není schopen míč odehrát. S přibývající praxí však těchto případů ubývá.

Fotogalerie

Kromě exhibiční hry nabízí Virtua Tennis Challenge světovou soutěž, ve které se vyhranými turnaji posouváte v žebříčku. Není to sice žádná pořádná kariéra, motivaci však rozhodně vzbuzuje.

Obzvlášť když jsou samotné zápasy opravdu zábavné a napínavé. Pakliže se naučíte ovládání využívat beze zbytku a navolíte si vyšší obtížnost, dá vám příprava míčku na finální úder docela zabrat.

Pokud by vám nestačila hra proti umělé inteligenci, můžete se utkat s přáteli ve dvouhře i čtyřhře přes Bluetooth.

Virtua Tennis Challenge je skutečně povedenou hrou, která za ty peníze určitě stojí. Jen škoda, že si hráči nemohou vybírat ze známých tenistů.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 54 čtenářů

Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz