Vector je parádní dynamická hra věnovaná parkouru

aktualizováno 
Vector je velmi zábavný titul, který však bohužel doplácí na nedotaženou optimalizaci. Přesto stojí za pozornost.
75

Vector

Platforma: Android, iOS, iOS, iOS, iOS

  • Hromada akrobatických kousků
  • Chytlavé
  • Skvěle vypadající triky
  • Na některých zařízeních se hra seká
  • Místy mírně frustrující

Parkour, tedy sport, ve kterém překonáváte různé překážky pomocí akrobatických kousků na cestě z bodu A do bodu B, je hodně oblíbená disciplína, která navíc dobře vypadá. A platí to i ve hře Vector.

Na počátku se dozvíte, že žijete ve společnosti, kde se už nerozhodujete sami za sebe. A to se vám samozřejmě nelíbí. V herním světě proto utíkáte před strážci, kteří vás hodlají dostat za každou cenu.

Vector

Vector

Vector

Vector

Hra se s ničím nepáře: vaše postava se objeví, rozběhne a od té chvíle už se nezastaví. Automaticky se řítí kupředu a je na vás, abyste ve vhodnou chvíli provedli určený tah prstem po displeji, čímž se aktivuje trik vhodný pro danou situaci.

Vector je hodně přísný. Nedovoluje žádné větší chyby, a je tedy nutné si triky skvěle načasovat. Neustále vás pronásleduje stráž a v případě, že jen na moment zaváháte, pravděpodobně vás dostane a celou úroveň si budete muset zopakovat. Během misí totiž nedochází k ukládání. Obtížnost není vysloveně přehnaná, ale některé úseky jsou dost frustrující.

Fotogalerie

V každé misi jsou potřeba jiné triky a ty je nutné koupit. Peníze jsou rozmístěny po úrovních, ale abyste jich měli dostatek, nezbude než projít totožnými levely několikrát, případně investovat skutečné peníze.

Interaktivní předměty a postavy jsou znázorněny jako černé siluety a není to vůbec špatný nápad. Navíc je jejich animace skvělá. I díky tomu vypadají akrobatické kousky k světu.

Někteří uživatelé si verze pro Android stěžují, že jim hra padá. To se nám nestalo, ale objevil se jiný problém: občasné kolísání snímkování, a tím pádem výrazné zpomalení (hráno na Nexusu 7). Zážitek to docela kazí.

Pokud však budou doladěny technické nedostatky, půjde o vynikající titul, který si zaslouží vaši pozornost. Ostatně tu si zaslouží už teď.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 76 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz