Obrazově zvládnutá bojovka plná robotů by zasloužila lepší ovládání

aktualizováno 
Ultimate Robot Fighting je vizuálně pěkná hra, která mohla být o poznání lepší, kdyby si tvůrci pohlídali ovládání.
55

Ultimate Robot Fighting

Platforma: Android, iOS

  • Velké množství robotů
  • Grafika
  • Nedoladěné ovládání
  • Rychlé vybíjení energie
  • Mód pro více osob by byl fajn

Ultimate Robot Fighting | foto: Bonusweb.cz

Ultimate Robot Fighting patří do rychle se rozrůstající rodiny bojovek s mechanickými bijci v hlavní roli. Pokud se budeme bavit o herních mechanismech, tak ve srovnání s konkurencí nepřináší nic nového.

Je sice pravda, že střetů se účastní dva týmy po třech členech, ale jinak se pracuje s běžnými principy, kdy jsou k dispozici slabý a silný úder, blok a tři speciální útoky.

Za co se platí

Free 2 play

Titul pořídíte zadarmo. Ve hře jsou pak dvě měny, standardní Digipoints a zlaté mince. Roboti i vylepšení se dají koupit za obojí, rozhodnutí je na vás. Naneštěstí, energie nutná pro vstup do zápasů se vybíjí rychle a doplňuje pomalu. Můžete ji samozřejmě dokoupit a to za zlaté mince, ale těch je často nedostatek, takže pokud nejste příliš trpěliví, tak asi budete muset investovat nějakou tu kačku. Nejméně zaplatíte necelých 109 korun za 500 mincí, nejvíce skoro 2 280 korun za 200 000 mincí.

Pro taktizování tu tak není moc prostoru. Důraz je kladen spíše na rychlé reakce, kdy je nutné sledovat chování protivníka a včas blokovat.

Ultimate Robot Fighting

Ultimate Robot Fighting

To je občas docela problém, protože hra ne vždy reaguje jak má. Někdy váš robot neblokuje, přestože přiložíte oba prsty na obrazovku. Jindy zase odmítá zvýšit účinnost speciálního úderu, i když zběsile jezdíte prstem po displeji, což je způsob jak udělat útoky efektivnějšími. Necitlivost ovládání není zrovna výjimečné a hraní dost znepříjemňuje.

Hlavně proto, že Ultimate Robot Fighting často nabádá k provádění konkrétních pohybů prstem. Nejen, že díky tomu zesílíte své údery, ale také snížíte účinnost útoků protivníka.

Tvůrci vsadili i na nádech hry na hrdiny. Kromě toho, že složení týmu ovlivňuje některé vlastnosti, tak je možné vylepšovat sílu a obranu a také účinnost speciálních útoků. Roboti navíc získávají zkušenosti a zvyšuje se jim úroveň.

Pokud jde o bojovníky, tak jsou jich dostupné desítky a desítky a většinou jde o zajímavé kousky, tvůrcům rozhodně nechybí fantasie.

Fotogalerie

Potěší to, že jak na pořízení robotů, tak na jejich upgradování získáte dostatek Digipoints (standardní měna) během hraní. Nedostanete se do situace, kdy po pár zápasech zjistíte, že jsou bojovníci příliš slabí a vám nezbude investovat skutečné peníze, aby měli vůbec nějakou šanci.

To ale neznamená, že vás Ultimate Robot Fighting nebude mírně tlačit do mikroplateb. Docela rychle se totiž vybíjí energie nutná pro zápasy a nejrychlejší cestou, jak ji doplnit, je nakoupit ji za skutečné peníze.

Silnou stránkou titulu je vizuální zpracování, které sází na cel-shadeovou grafiku. Moc pěkně vypadají efekty speciálních úderů a i na roboty se dobře kouká.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

55 %

Čtenáři

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Najdete na iDNES.cz