Mobilní Zaklínač potěší proslulými postavami, originalitu ovšem nečekejte

aktualizováno 
Spousta hráčů tráví hodiny a hodiny se třetím Zaklínačem, ale s postavami z veleoblíbené série si můžete užít i na mobilním zařízení. Tedy pokud si do něj stáhnete titul The Witcher Battle Arena.
75

The Witcher Battle Arena

Platforma: Android, iOS

  • Známé postavy
  • Odlišnosti mezi hrdiny
  • Svižná hratelnost
  • Omezené množství map
  • Technické nedostatky

The Witcher Battle Arena | foto: Bonusweb.cz

Jde o zástupce velmi oblíbeného žánru MOBA (multiplayer online battle arena) a rovnou vám prozradím, že oproti konkurenci nepřináší nic převratného, pokud je řeč o herních mechanismech. Ale upřímně, nepředstavuje to větší problém, protože absence výraznější novinky hratelnost příliš neovlivňuje.

Za co se platí

Free 2 Play

Stažení zpoplatněno není. Peněženku budete otevírat až ve chvíli, kdy zatoužíte po nových postavách (které se ale dají pořídit i za herní měnu, i když to zabere delší dobu) nebo kosmetických úpravách pro své hrdiny. The Witcher je ovšem hratelný i bez jakékoliv investice.

Alfou a omegou jsou samozřejmě souboje v poměrně malých arénách. Proti sobě se postaví 6 lidí rozdělených do dvou týmů po třech. Ty se pak snaží získat a ubránit trojici míst. Prostě klasická pravidla.

Fotogalerie

Člověka tak napadne, proč by měl dát šanci zrovna téhle hře, když existuje nespočet podobných titulů. Odpověď je více méně jasná, hrajeme přece za hrdiny ze světa Zaklínače. A to je lákadlo, kterému se těžko odolává.

Postavy se od sebe výrazně liší a každá má několik unikátních talentů. Hrdiny vylepšujete za peníze získané během hraní (upgrady se nedokupují za reálnou měnu, což je velké plus). Péče o vaše svěřence hraje důležitou roli.

Je ale nutné upozornit, že ne všechny postavy jsou dostupné od začátku. Některé bude nutné dokoupit, a to buďto za herní peníze, nebo ty skutečné. Ale ještě předtím, než do nich budete investovat, je možné si je otestovat, abyste věděli, do čeho jdete.

The Witcher Battle Arena

The Witcher Battle Arena

Mobilní Witcher nabízí několik módů. Najdete tu trénink, klasický střet tři lidé vs. tři lidé nebo můžete s dalšími dvěma hráči spolupracovat a natřít to rivalům ovládaným umělou inteligencí. Pro poslední dva zmíněné módy je nepřekvapivě nutné internetové připojení, ale trénink je dostupný i bez něj.

Pokud jde o obrazové a hudební zpracování, tak těžko hledat výraznější chyby. Muzika je skvělá, zvuky velmi dobré, vizuály povedené. Menší problémy se ale objeví během on-line hraní, reakce občas nejsou příliš svižné nebo samovolně „padá“ připojení k serveru.

Dalším nedotaženým aspektem je počet map. Mohlo by jich být o něco více. Těch pár, které jsou k dispozici, docela brzy omrzí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

88 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz