Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Spousta krve, málo nápadů. Mobilní Walking Dead je zdarma, ale neoslní

The Walking Dead: Road to Survival kombinuje hru na hrdiny a strategii. A přestože nejde o vysloveně nudný projekt, ničím neoslní.
60

The Walking Dead: The Road to Survival

Platforma: Android, iOS

 • Známá místa a postavy
 • Kombinace dvou žánrů
 • Povedený příběh
 • Bez placení hratelné ale zdlouhavé
 • Souboje jsou brzy jednotvárné

The Walking Dead: Road to Survival

The Walking Dead: Road to Survival | foto: Bonusweb.cz

Hra vás vezme na místa z komiksů a seriálu a nabídne jak nové postavy, tak ty velmi dobře známé. Pokud máte zkušenosti jen s televizní podobou Živých mrtvých, tak vězte, že The Walking Dead: Road to Survival se inspiruje spíše u komiksů. Ale jestliže je neznáte, žádný strach, v ději se neztratíte. Je propracovaný, ovšem pochopitelný i bez hlubokých znalostí předlohy.

Aktivita hráče má dvě podoby. Tou první je péče o vaše městečko. V něm stavíte budovy s různými funkcemi, vylepšujete je, vyrábíte nové předměty a trénujete svěřence.

The Walking Dead: Road to Survival
The Walking Dead: Road to Survival

The Walking Dead: Road to Survival

Dojde ovšem i na akci ve formě tahových soubojů. Před nimi je důležité vylepšit bojovníky (slučováním různých postav) a vybavit je novými zbraněmi a předměty. Obojí ovlivňuje jejich statistiky.

Boj samotný je jednoduchý (nemluvím o obtížnosti, ale o herních principech). Ve středu obrazovky se objeví váš tým a kolem jsou protivníci. Vy rozhodnete, na koho zaútočit a čas od času aktivujete speciální úder nebo použijete nějaký předmět.

Za co se platí

Free 2 Play

Titul volí jeden z nejběžnějších platebních modelů. Stažení zpoplatněno není a hrát se dá i bez peněz, ale pokud je nebudete chtít investovat, připravte se, že poměrně brzy zabere spousta činností delší a delší čas. Prémiová měna urychlí jak stavbu budov, tak trénink bojovníků nebo výrobu různých nápomocných předmětů. Nakoupit se dají různé balíčky zlatých mincí. Nejlevnější vyjde na skoro 144 korun, nejdražší pak na téměř 2 900 korun.

Brzy to však začne být hodně stereotypní. Je tu určitá forma taktizování, kdy každý váš válečník spadá do jedné ze tří kategorií a sází se na dobře známé pravidlo „typ A je lepší proti typu B, ale jeho útoky na typ C jsou velmi málo účinné“. Ani to však nezachrání akční složku od jednotvárnosti.

Hra pro více lidí má podobu útoků na osady protivníků, což vám (v případě vítězství) paradoxně zlepší reputaci a zajistí slušné množství surovin.

Sympatickým přídavkem je, že čas od času narazíte na určitá rozhodnutí, například na čí stranu se přiklonit ve sporu dvou skupin, zda se někoho pokusit zachránit, nebo ho nechat napospas osudu a podobně.

Naopak mě zklamal platební model, který není příliš odlišný od toho, co známe z konkurenčních projektů. Stavba nových budov vyžaduje čím dál více času, který zkrátíte investováním prémiové měny. Stejně tak trénink vašich bojovníků je časově náročný. A vstup do bojů vyžaduje energii, která se dobíjí relativně pomalu, pokud tomu nepomůžete drobnou částkou. A to, že je mnohem lepší použít platební kartu, zjistíte už docela brzy po startu hry.

Technická stránka neoslní, ale ani nezklame. Městečko vypadá docela slušně a postavy během soubojů také, i když by mohly být o něco detailnější. Zvuky jsou uspokojivý průměr.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat