RECENZE: Phantom PI je nádherná hra plná tajemství ve strašidelném sídle

aktualizováno 
Hráč se chopí vyšetřovatele paranormálních jevů a pomáhá duchům, kteří jsou v posmrtném životě šikanováni jinými duchy.
80

The Phantom PI Mission Apparition

Platforma: iOS

  • Nádherná grafika
  • Strašidelná atmosféra
  • Sběratelské předměty
  • Pohodová hratelnost
  • Krátké

Stáhnout z App Store

The Phantom PI Mission Apparition | foto: Ondřej Zach

The Phantom PI Mission Apparition je jedna z nejhezčích her, kterou si lze aktuálně na iOS pořídit. Prostory, v nichž se s hlavním hrdinou pohybujeme, splňují představy o strašidelném sídle do puntíku. K tomu si přičtěme roztodivné zvuky, nádherně animovaná prostředí a máme tu po vizuální stránce skutečný skvost.

The Phantom PI Mission Apparition

The Phantom PI Mission Apparition

Špatné to není ani po herní stránce. Cílem je propracovat se v každém sídle až k portálu, jenž nás přenese do další úrovně. Má to ovšem nejeden háček ve vskutku mnoha podobách: cestu blokuje agresivní pes, dveře jsou zavřené, výtah nefunguje, protože mu chybí energie a podobně.

Za co se platí

placená aplikace

Za jednorázovou platbu, v tomto případě 1,79 eur, tedy zhruba 50 korun, získáte celou hru. Nyní je hra při vydání v akci, později se zvýší.

Každé sídlo lze vnímat jako labyrint, v němž sbíráme věci a postupně se propracováváme k cíli. Situaci komplikuje fakt, že hlavní hrdina unese vždy pouze jeden předmět. Celým sídlem tak neustále korzujete, přenášíte věci a používáte je ve správný čas na správném místě.

Mnohá řešení jsou nápaditá. Například jeden z duchů blokuje cestu a z dřívějška víme, že je potřeba odvést jeho pozornost. Vedle je zásuvka a duchové milují (alespoň v této hře) hudbu. Stačí nalézt přenosný gramofon, zapojit ho do elektřiny a přiložit desku. Jenže deska je schovaná za zataraseným dveřmi, k jejichž vypáčení je třeba páčidlo. A páčidlo...

The Phantom PI Mission Apparition
The Phantom PI Mission Apparition

Sbírání karet a dalších nepovinných drobností je v Phantom PI radost.

Postupně přituhuje, sídlo se zvětšuje a přibývá i interaktivních předmětů. Jenže ve výsledku je hra hodně krátká, za dvě až tři hodiny máte hotovo. Samozřejmě, můžete se pokusit objevit všechny sběratelské karty a předměty, které jsou vážně propracované, ale na výsledku to nic nemění.

Přesto, pokud hledáte příjemnou jednohubku, v níž nemůžete nic zkazit, nikdo na vás netlačí, zkrátka hledáte nenáročné pohodové hraní, je Phantom PI dobrou volbou. Hardcore hráči však mohou být zklamaní. A pravdou je, že těch složitějších úrovní mohlo být více. A také by neškodilo, kdyby hlavní hrdina běhal standardně a ne až po dvojím ťuknutí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 73 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Najdete na iDNES.cz