Strategie The Hobbit je nedotaženým přídavkem k filmu

aktualizováno 
Hra The Hobbit: Kingdoms of Middle-Earth nabízí výlet do oblíbeného Tolkienova světa. Bez otevření peněženky se ovšem načekáte.
50

The Hobbit: Kingdoms of Middle-Earth

Platforma: Android, iOS

  • Grafika a hudba
  • Známé postavy
  • Bez mikrotransakcí jen pro trpělivé
  • Množství reklam

The Hobbit: Kingdoms of Middle-Earth | foto: Bonusweb.cz

U příležitosti premiéry druhého filmového Hobita vychází i herní přídavek v podobě strategie pro mobilní zařízení. A je to titul, který prokletí videoher inspirovaných filmovou předlohou nezlomí.

The Hobbit: Kingdoms of Middle-Earth

The Hobbit: Kingdoms of Middle-Earth

Na výběr máte ze dvou frakcí, a to elfů a trpaslíků. Základní herní mechanismy vám vysvětlí tutoriál, ale některé podstatné informace v něm chybí.

Hlavním úkolem je vybudovat prosperující město. To znamená stavět budovy, trénovat různé typy vojáků, získávat suroviny a prozkoumávat okolí.

Dostupné jsou tři typy pohledu na dění. Buď sledujete své město, nebo jeho blízké okolí, ve kterém budujete stavby generující suroviny, případně je k dispozici mapa světa s dalšími městy a jinými místy, na které lze zaútočit.

Zajistit, aby vaše město bylo na slušné úrovni, není snadné, a tak vám tvůrci dávají k dispozici sedm dnů, kdy na vás ostatní hráči nemohou zaútočit. Přestože se to zdá jako dlouhá doba, není tomu tak.

Fotogalerie

Největším problémem je, že už od počátku vám hra dá jasně najevo, že bez mikrotransakcí budete hlavně čekat, čekat a čekat. V danou chvíli lze stavět jen jeden typ budovy a trénovat jeden typ vojáků a to zabere hromadu času (desítky a desítky minut).

Většinou tak jen koukáte na obrazovku a sledujete pomalu se naplňující ukazatel, kdy bude dokončen daný úkol. Jistě, že vše lze urychlit. K tomu poslouží bonusové předměty, které získáte za plnění vedlejších misí, ale touto formou jich dostanete jen pár. Druhou cestou je zaplatit skutečnými penězi, a pokud nemáte extrémní trpělivost, tak vám nic jiného nezbude.

Je nutné poznamenat, že The Hobbit je silně orientovaný na spolupráci s jinými živými hráči, kdy se můžete stát členy určitých aliancí, nebo založit vlastní. Členové aliancí si navzájem pomáhají, což hodně ulehčí situaci.

Musí se nechat, že hra vypadá dobře a povedly se i zvuky a hudba. Ale i přes zvládnutou technickou stránku jsme zklamaní z toho, jak neomaleně tento kousek tahá z hráčů peníze.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

50 %

Čtenáři

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 307 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

ZKUŠENOSTI: Kolik utratíte jako rodina měsíčně za jídlo?
ZKUŠENOSTI: Kolik utratíte jako rodina měsíčně za jídlo?

Zajímalo by mě, kolik utratíte za jídlo jako rodinka, my jsme čtyřčlenná, dvě děti (větší kluci, co maj furt hlad).V poslední době se nestačím divit co kolik stojí, jak vše hodně zdražuje! Snažíme se jíst docela zdravě. Obden když jdu nakoupit, nákup 500-1000.- a to mi přijde že tam nemám bůhví co, vozík poloprázdný…pečivo, jogurty, mléko, zelenina, ovoce, obden maso, těstoviny, rýže, luštěniny, máslo, sýry, vejce…vybírám skoro vše co je v akci. Máte to taky tak? Utratim prostě pálku za jídlo.

Najdete na iDNES.cz