Croodsovy od tvůrců Angry Birds si užijí pouze ti, kteří si připlatí

aktualizováno 
Pohodový rodinný film Croodsovi doprovází i mobilní hra zdarma, kterou vytvořili tvůrci hitu Angry Birds. Ačkoliv je zábavná, až příliš tlačí hráče do mikrotransakcí. I když mikrotransakce není to správné slovo, platby totiž mohou být značně vysoké.
60

The Croods

Platforma: Android, iOS

  • Technické zpracování
  • Bez drobných plateb velmi zdlouhavé
  • Krystaly a mince jsou drahé

Animovaný film společnosti DreamWorks Croodsovi se dočkal i své herní podoby ve formě "farmářské" strategie. V ní se staráte o prehistorickou rodinku Croodsových. Její jednotliví členové vám nabízejí pomoc. Někteří uvaří polévku, která zvýší úroveň domácích mazlíčků, jiní po vás chtějí, abyste plnili různé úkoly, za které se dočkáte odměny.

Platidel je ve hře hned několik. Důležité jsou hlavně zlaťáky a krystaly. Zatímco zlaťáky dostanete za dokončení různých misí, krystaly například za kácení stromů. Dále jsou potřeba například maliny, mrkve nebo listy, které získáte od ochočených zvířat.

The Croods

The Croods

The Croods

The Croods

Neustále je co dělat. Budujete pasti, lovíte a krmíte zvířata, sklízíte různé plody nebo navštěvujete sousedy. Nudit se rozhodně nebudete. Tedy až do chvíle, než zjistíte, že spousta činností trvá hrozně dlouho. Například stavba některých budov zabere desítky minut.

Téměř vše lze urychlit. Ale něco to stojí: krystaly. Na počátku jich máte dost, ale po pár minutách vám dojdou a hra se bez nich stane nepříjemně zdlouhavou. Postupem času vám také budou chybět zlaté mince.

Obojí se samozřejmě dá koupit za skutečné peníze. A nejde o úplně malé částky. Nejnižší možná platba je pět dolarů (téměř 100 korun) a nejvyšší pak 60 dolarů (téměř 1 200 korun). Přestože je hra vizuálně přitažlivá a zábavná, existují stejně povedené nebo dokonce povedenější tituly, které nevyžadují takové investice.

The Croods jsou slušnou, i když ne vysloveně originální strategií, ve které se ale bez drobných (až na to, že tak drobné nejsou) plateb neobejdete. Pokud si nechcete připlatit, obrňte se pořádnou dávkou trpělivosti.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

15 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 83 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz