Temple Run 2 je nejstahovanější hra všech dob. Výzvu podmiňuje penězi

aktualizováno 
Jednoduchá hříčka Temple Run 2, založená na uhýbání překážkám, je nejstahovanější mobilní hra všech dob. Překonala dokonce fenomén Angry Birds.
75

Temple Run 2

Platforma: iOS, Android

  • Povedená grafika
  • Parádní oddechovka
  • V žebříčcích nejlepších hráčů nezáleží na dovednostech

Temple Run 2 | foto: Imangi Studios

Na úspěchu druhého dílu, který si za čtrnáct dní od startu prodejů stáhlo přes 50 milionů hráčů, se podepsal i zvolený obchodní model. Hra je zdarma. A zůstává zábavná i bez otevření peněženky.

Temple Run 2 funguje na jednoduchém principu: hráčova postavička běží neustále kupředu. Na hráči je, aby se úspěšně vyhýbal překážkám, přeskakoval propasti a samozřejmě správně odbočoval, aby hrdina nevyběhl z cesty. A to je vše.

Aby to nebyla taková nuda, k dispozici jsou mince, za něž se později kupují různá vylepšení. Na dráze se také vyskytují různá dočasná vylepšení, jedno z nich například propůjčí dočasnou nezranitelnost. Pokud by vám hlavní hrdina nevyhovoval, za utržené peníze lze postupně odemknout tři další postavy.

Temple Run 2

Temple Run 2

Temple Run 2

Temple Run 2

Další motivací je plnění různých úkolů, jejichž obtížnost rapidně roste.

Ti nejlepší zaplatí

Skutečné peníze lze utratit nejenom za herní peníze, ale i zelené drahokamy. Díky nim lze přežít vlastní smrt a pokračovat dále v běhu. Pokud nezaplatíte, prakticky to téměř vylučuje umístění mezi top hráči. Nezáleží tedy na vlastních dovednostech, ale ochotě otevřít peněženku.

Fotogalerie

Chválu zaslouží povedená 3D grafika i bezproblémové ovládání, ačkoliv někteří uživatelé hlásí, že se hra občas trhá, zejména v pozdějších částech. Temple Run 2 jsem testoval na iPadu třetí generace a s žádnými záseky jsem se nesetkal.

Vydání hry zdarma není zase tak překvapivé, osloví tak několikanásobně více hráčů. Bohužel tím mizí i férové porovnávání dovedností. Jako oddechová záležitost však poslouží skvěle.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 469 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Najdete na iDNES.cz