Table Top Racing připomene závodní klasiky, hraje se příjemně

aktualizováno 
Žánr závodních her jde s mobilním hraním výtečně dohromady. A Table Top Racing je titul, který může příjemně zkrátit cesty hromadnou dopravou. Není nijak originální, hra je však dobře odladěná, poměrně zábavná a nabízí solidní množství obsahu.
70

Table Top Racing

Platforma: iOS

  • Povedené závody se zbraněmi
  • Solidní množství obsahu
  • Klišé grafika
  • Nulová inovace

Hře nelze nic zásadního vytknout a jako slušně odvedená práce pobaví. Rozhodně se však nejedná o výjimečný titul, na který by si třeba za rok ještě někdo vzpomněl. Table Top Racing by prospělo větší množství inovace i jiný grafický kabát.

Stáhnout z App Store

Grafika se inspiruje ve hrách z devadesátých let, a hráč tak závodí v miniaturních autíčkách. Úrovně představují pokoje v bytě, a trať vymezují například kusy jídla či dětské hračky. Vizuální stránka působí dětsky a nelze ji označit za příliš působivou.

Dotykové ovládání funguje bezchybně a k zatáčení lze využít i gyroskop. Ten však reaguje s nepatrným zpožděním a působí méně precizně.

Samotné závodění nabírá obrátky jen pomalu. Hra je rozdělená do čtyř turnajů, které symbolizují různé obtížnosti a je nutné je postupně odemykat. V prvním turnaji automobily ještě nejsou příliš svižné, a závodění tak zpočátku působí spíše jako výukový režim. V pokročilejších turnajích však máte k dispozici rychlejší vozidla, a dynamika hry se postupně zvyšuje.

Table Top Racing

Soutěží se v celkem osmi úrovních, kde se střídají různé herní módy. V některých je možné využívat bonusy a rozličné zbraně, jako jsou například dočasné zrychlení auta či naváděná raketa. Herní náplň je tak v rámci turnajů dostatečně pestrá, ale přesto hra jen těžko zabaví déle než na pár minut vkuse.

Závoděním získáváte mince. Jejich množství závisí na umístění a první vítězství vždy nabízí tučný bonus. Za finanční prostředky pak lze jednotlivá auta vylepšovat. Pořadí zlepšovaných vlastností však nemůžete ovlivnit. Vývojáři se tím ostatně snaží motivovat k nákupu mincí za skutečné peníze. Stejně tak jako rychle se zvyšující obtížností.

Závodění je zábavné a lehce propadnete snaze o perfektní průjezd tratí i soupeření o lepší a lepší čas. Příjemným zpestřením je také možnost závodit ve více hráčích a to buďto přes wi-fi, nebo on-line.

Table Top Racing

Obtěžuje naopak čekání na konci každého závodu. Několik vteřin musíte sledovat nezajímavou animaci. Není to sice příliš, závody však zaberou zhruba minutu a závěrečná animace zbytečně zdržuje. V některých úrovních je navíc možné zajet mimo bariéry tratě, čímž závod často prohrajete.

Hře nelze nic zásadního vytknout a jako slušně odvedená práce pobaví. Vyvíjela ji ostatně skupinka ostřílených tvůrců z Playrise Digital, kteří pracovali například na titulech jako Wipeout, Destruction Derby Arenas či James Bond Blood Stone. I přesto však Table Top Racing není titul, na který by si třeba za rok ještě někdo vzpomněl.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz