RECENZE: Další nic moc hra ze světa Hvězdných válek. Je drahá a ošklivá

aktualizováno 
Titul Star Wars Rebels: Missions našel inspiraci u animovaného seriálu Star Wars: Povstalci. Bohužel zklame prakticky ve všech ohledech.
45

Star Wars Rebels: Missions

Platforma: Android, iOS

  • Star Wars atmosféra
  • Svižné tempo
  • Možnost ovládat bojové stroje
  • Zdarma jen čtyři úrovně
  • Nedotažené ovládání
  • Vizuálně nepropracovaní hrdinové

Star Wars Rebels: Missions | foto: Disney

Co se herní náplně týče, je to klasická akční hosačka s důrazem na slovo „akční“. Nejčastěji budete střílet nebo máchat světelným mečem, a dávat tak zabrat nechvalně proslulým protivníkům, jako jsou stormtroopeři. Fandové Hvězdných válek budou jistě nadšení z prostředí, známých postav i bojových strojů a samozřejmě variací na klasické melodie.

Fotogalerie

Náplň misí není objevná: likvidujete jednu vlnu nepřátel za druhou. Tvůrci se pokusili trošku rozbourat stereotyp tím, že mezi úrovněmi pečujete o útočiště pro uprchlíky před Impériem. Stavíte různé budovy a upravujete vzhled základny. Ale nejde o vysloveně důležitý prvek, na hraní to nemá velký dopad.

Pokud se rozhodnete finančně (s pomocí měny, kterou získáváte během hraní) vypomoci osobám, které jste zachránili, dočkáte se odměny v podobě vylepšení pro své postavy. Začnete s puberťákem jménem Ezra, ale dostupní jsou i další hrdinové. A jak asi tušíte, nejsou zadarmo.

Za co se platí

Placená

Zdarma jsou pouze čtyři první mise. Pokud chcete zpřístupnit ostatní, musíte si zakoupit jeden z dostupných balíčků. První odemkne jen část úrovní a stojí zhruba 90 korun, druhý otevře všechny levely a vyjde na cca 150 korun.

První čtyři mise s Ezrou nejsou zpoplatněny, další už ano. Je nutné si koupit balíček se dvěma postavami za zhruba 150 korun, aby se zpřístupnily další úrovně.

Po pořízení balíčku se sice uvolní slušné množství obsahu a další hrdinové, ale 150 korun není úplně málo. Nic, co by zruinovalo vaši peněženku, ale na poměry mobilních projektů nejde o lidovku.

Star Wars Rebels: Missions

Star Wars Rebels: Missions

Star Wars Rebels: Missions

Star Wars Rebels: Missions

Stojí hra za tuto investici? Pouze pokud vám nevadí jednotvárná a neoriginální náplň, která je čas od času zpestřena o možnost řídit nějaký bojový stroj nebo o mise, ve kterých je nutných přežít po předem stanovenou dobu. Ale i tak se stereotyp dostaví.

Hra má rychlý spád, takže je důležité dobře vyřešené ovládání. To však má do ideálu daleko. Ovládání reaguje pomalu a například zaměřování během střelby je špatné.

Nemile mě překvapilo grafické zpracování. Prostředí ujde, ale hlavní hrdinové vypadají opravdu nepěkně. Působí, jako by vypadli z pár desítek let staré hry. A ne, není to sympatické retro, opravdu to vypadá špatně.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

45 %

Čtenáři

22 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 46 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz