Ve SpongeBob Diner Dash šéfujete restauraci, prim hraje postřeh

aktualizováno 
Hra s proslulým animovaným hrdinou SpongeBobem neotestuje váš talent pro strategické řízení podniku, ale vyzkouší vaše reflexy.
60

SpongeBob Diner Dash

Platforma: Android, iOS

  • Známé postavy
  • Jednoduché herní mechanismy potěší děti
  • Pro dospělé hráče brzy stereotypní
  • Problémy technického rázu
  • V neplacené verzi jen 7 úrovní

SpongeBob Diner Dash | foto: Bonusweb.cz

Jen málokdo asi nezná animovaný seriál SpongeBob v kalhotách, jehož hlavním hrdinou je žlutá mořská houba se svérázným vystupováním. Hra SpongeBob Diner Dash je oficiálně licencovaným produktem, takže nabízí známé postavy i prostředí z televizního seriálu.

Projekt v podstatě vykrádá úspěšný Diner Dash: ústřední postava se objeví v jedné z dostupných restaurací, kde je několik stolů. Ve frontě se začnou hromadit zákazníci. Vy musíte převzít jejich objednávku, doručit ji kuchaři, naservírovat ji, počkat, až se nadlábnou, a poté je zkasírovat. Netrpělivým zákazníkům můžete naservírovat džus.

Fotogalerie

Spokojenost zákazníků je reprezentována srdíčky. Pokud jejich počet klesne na nulu, odejdou a vy přijdete o body. Jestliže vaše služby ocení, pak jste odměněni body a penězi, které můžete utratit za bonusové předměty usnadňující hraní.

Titul není příliš strategicky orientovaný. Je nutná určitá míra taktizování, například někteří zákazníci jsou nedočkaví a je moudré je obsloužit dříve. Také pokud usazujete návštěvníky restaurace na židle, které mají stejnou barvu jako jejich oblečení, dostanete víc bodů. Prim však hrají všímavost a rychlé prsty, ne efektivní nakládání se zdroji.  

Hra pobaví, ale ne na dlouho. V základní verzi zdarma je k dispozici pouze sedm úrovní z padesáti (jestliže budete chtít kompletní hru, připravte si zhruba čtyřicet korun). Ale i oněch sedm misí stačí, abyste pocítili určitou dávku stereotypu. Vývojáři však cílí především na dětské hráče, takže přímočaré mechanismy nejsou na škodu.

Zklamala nás grafika, která je jednoduchá, což by nevadilo, ale je i zbytečně nedetailní. Dál jsme narazili na technický problém, kdy sice titul nehlásá nic o tom, že vyžaduje připojení k internetu, ale pokud jsme hráli bez něj, dočkali jsme se zamrzávání a vypadávání celé hry.   

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na iDNES.cz