Lili je hra o prozkoumávání od ostřílených harcovníků z Epic Games

  11:01aktualizováno  11:01
Rozkošná adventura. Právě tak na první pohled působí titul Lili, který láká na malebné prostředí a letité zkušenosti jeho autorů. Hra se sice odklání od klasické herní náplně, mezi výjimečné počiny se však nezařadí.
60

Lili

Platforma: iOS

  • propracovaná grafika
  • milý svět a zábavné postavy
  • rychle omrzí
  • řada technických chyb

Ani letité zkušenosti s vývojem velkorozpočtových titulů nejsou zárukou kvality. Hra potěší povedenou vizuální stránkou, herní náplň však rychle omezí. Lili tak potěší především milovníky poklidnějších her a prozkoumávání.

Stáhnout z App Store

Hlavní hrdinkou adventury Lili je stejnojmenná dívka.

Titul vznikl pod taktovkou BitMonster. Tedy studia, které tvoří bývalý vývojáři z Epic Games se zkušenostmi na hrách jako Unreal či Gears of War. Lili je oproti tomu milý krok jiným směrem a působí zejména jako hra pro děti. V Čechách jim však může komplikovat život děj vyprávěný v angličtině.

Hra pojednává o dívce, která pro školní práci sbírá kouzelné květiny na ostrově Geos. Herní tempo je klidné a podstatné je zejména pozvolné prozkoumávání prostředí. Titul sice zahrnuje jakousi formu soubojů, pokud se však ostrovem nechcete kochat, u hry vás to neudrží.

Lili

Na ostrově je třeba soupeřit s duchy. Ty lze porazit tak, že jim v časovém limitu strhnete dostatečný počet květin z hlavy. Situaci komplikují různé trny, jimž je třeba se vyhýbat, a bomby, které je nutné shazovat. Souboje ze začátku baví, ke konci hry však působí značně stereotypně.

Titul zpestřují drobné minihry. Ve skořápkách lze třeba vyhrávat květiny, za které můžete kupovat předměty zjednodušující boj s duchy. Za poražení určitého počtu protivníků navíc získáváte úrovně a lze tak zlepšovat například rychlost pohybu.

Lili

Ovládání je skvěle odladěné, hra je však značně nestabilní. Často padá a zvuk nefunguje. Titulu by prospěl delší vývoj a lepší otestování některých nápadů, které spíše obtěžují.

A ačkoliv hra na propagačních obrázcích vypadá působivě, grafika byla na iPadu 2 značně kostičkovaná. Titul lze doporučit snad jen hráčům, kteří se rádi baží prostředím a jeho prozkoumáváním. Samotná herní náplň je nevýrazná a jako hra pro české děti se Lili s ohledem na angličtinu příliš nehodí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Najdete na iDNES.cz