Infinity Blade nabízí uspokojivou výzvu pro příznivce akce

  15:04aktualizováno  15:04
Ačkoliv je Infinity Blade hrou na hrdiny, svým pojetím je nejblíže akčním hrám. Střílečky na mobilních zařízeních zpravidla příliš nefungují. Infinity Blade se však k tomuto žánru blíží ve fantasy kulisách a patří mezi jedny z nejzajímavějších titulů pro iOS.
90

Infinity Blade

Platforma: iOS

  • Ohromující grafika
  • Perfektní využití dotykového ovládání
  • Rychlá a návyková akce
  • Nesmyslný příběh
  • Herní náplň se značně opakuje

Infinity Blade v době vydání patřilo mezi nejhezčí a nejzajímavější mobilní hry. Pro příznivce rychlé akce orientované na hráčské dovednosti je to takřka perfektní titul. A lze ho jedině doporučit.

Stáhnout z App Store

Titul Infinity Blade disponuje nadstandardně propracovanou grafikou i skvěle odladěným ovládáním.

Hra se totiž na rozdíl od stříleček nesnaží násilně naroubovat žánr na ovládání, jež pro něj zjevně není vhodné. Místo toho nabízí bezprostřední akci, která vyžaduje reflexy a její ovládnutí je stejně uspokojivé právě jako u stříleček.

Titul sice nabízí příběhové pozadí, to však pro hraní není podstatné a jeho logika pokulhává. Vaším úkolem je zabít božského tyrana, který je zpočátku výrazně silnější než vy. Hra vlastně začíná na konci a hned zkraje se utkáte s finálním bossem, který však hráčovu postavu zadupe do země.

Infinity Blade následně začíná nanovo. Rodíte se o dvacet let později jako syn zemřelého hrdiny. A tak se stane pokaždé, když hráčova postava zemře. Silnější je zpravidla jen finální boss, který vás opět přiměje k dalšímu průchodu hrou.

Od začátku až k úhlavnímu nepříteli cesta trvá zhruba dvacet minut. Hra neumožňuje volný pohyb, místo toho se přesouváte poklepáním na vyznačené body. Z každé pozice se však lze rozhlížet a někdy tak objevíte zlaťáky nebo lahvičku se životem či manou.

Infinity Blade

Za peníze pak lze kupovat nové předměty a vylepšovat ty stávající. Každý předmět má totiž několik úrovní, které lze odemykat bojem, a zlepšují se tak jeho vlastnosti i zvyšuje prodejní cena. Výbavou navíc lze mírně přizpůsobit dynamiku soubojů. Některé předměty zvyšují výdrž či poškození, jiné obohatí útoky třeba o vysávání života z nepřítele.

Zásadní je zvyšování úrovní u předmětů. Za každou získanou úroveň totiž lze trvale polepšit postavu. Třeba posílit efekt magických schopností či zvýšit množství života. Takový systém pak motivuje i k využívání slabší výbavy jen pro posilování hrdiny.

Herní koloběh po hráčově smrti začíná nanovo, avšak s původní výbavou i statistikami. Zároveň ale s každou smrtí posilují i nepřátelé.

Prvky z her na hrdiny jsou však spíše dodatečnou vrstvou. V Infinity Blade jde totiž především o souboje a ty jsou zpracovány výtečně. Zkušený hráč může útoky hromadit do komb a bránit se lze hned několika způsoby. Volit lze obranu štítem, úskok a krytí mečem.

Infinity Blade

Souboj vyžaduje hbité reflexy i správné "čtení" nepřátelských animací. Ty totiž napoví, na jaký typ útoku se nepřítel chystá a z jakého směru úder přiletí. Pro vítězství v soubojích je tedy klíčové správné načasování a volba vhodného útoku či obrany.

Obtížnost soubojů se postupně zvyšuje, hráč se však učí rychleji. Titul samotný končí ve chvíli, kde poprvé porazíte finálního bosse. A to je zároveň i moment hráčského uspokojení. Dynamiku soubojů jste ovládli a hru porazili.

Infinity Blade v době vydání patřilo mezi nejhezčí a nejzajímavější mobilní hry. Pro příznivce rychlé akce orientované na hráčské dovednosti je to takřka perfektní titul. A lze ho jedině doporučit.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 138 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz