Česká fotbalová hra sází na humornou notu a dynamický spád

aktualizováno 
Hromada karikatur známých fotbalistů, rychlé tempo a hra pro dvě osoby na jednom přístroji, to jsou hlavní lákadla české novinky Puppet Soccer 2014.
70

Puppet Soccer 2014

Platforma: Android, iOS

  • Spousta fotbalistů
  • Jednoduché herní principy
  • Občas zvláštní chování protihráčů
  • Jednotvárná hudba a prostředí

Vývojářské studio Nox Games přináší fotbalový projekt Puppet Soccer 2014. Není to komplexní sportovní simulátor, ale malá a milá herní hříčka na zkrácení dlouhé chvíle.

Herní módy jsou k dispozici dva: klasický turnaj, kde je vaším cílem porazit počítačem ovládané soupeře, nebo lokální hra pro dva.

V Puppet Soccer 2014 najdete několik desítek karikatur skutečných hráčů, což jistě mnohé fanoušky tohoto sportu potěší. Na výběr také máte ze 32 různých zemí, které je možno reprezentovat.

Až se rozhodnete, která vlajka je vám nejbližší a zvolíte si sportovce podle vašich představ, nastane čas na samotnou hru. Prostředí je dvourozměrné a na hřišti najdete svou postavičku, soupeře a dvě branky.

Fotogalerie

Fotbalistu ovládáte přes tři směrové šipky a ikonu kopu. Je to velice jednoduché, ale s pomocí různých kombinací ikon zvládnete i trošku náročnější kousky.

Zápasy trvají 90 sekund, takže tempo je hodně zběsilé a branky padají často. Dění je natolik rychlé, že taktika tu nehraje výraznou roli, spíše se sází na postřeh a občas i náhodu.

Umělá inteligence je velmi aktivní a soupeři jsou čiperní, občas až moc, protože není úplně výjimečné, že si dají "vlastňák". Ovšem jednou došlo i k tomu, že se soupeř zastavil a nic nedělal, jednoduše chytal lelky.

Na druhou stranu, jde o zábavnou hříčku na zkrácení dlouhé chvíle. Asi těžko můžeme očekávat, že se protivníci budou vždy chovat jako fotbaloví mágové.

Zajímavě je řešena hra pro více lidí. Ta probíhá na jednom přístroji a každému hráči je vyhrazena jedna strana obrazovky. Protivníci tak stojí/sedí naproti sobě. Vhodnější pro hraní je tak s ohledem na velikost displeje tablet.

Zápasy jsou okořeněny o různé bonusy v podobě poletujících symbolů. Pokud se do nich trefíte, ovlivníte například velikost míče nebo zpomalíte protivníka.

Puppet Soccer 2014 vypadá roztomile, má rychlý spád a jednoduché ovládání. Deset hodin v kuse s ní asi nestrávíte, ale pro zkrácení cesty do školy je to hra jako dělaná.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

89 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 541 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz