Česká hra Poník Péťa je nenáročná hříčka pro děti

aktualizováno 
Jednoduchá skákačka pro mladé hráče sází na roztomilost a české písničky.
55

Poník Péťa

Platforma: Android

  • Vhodné pro děti
  • České písničky
  • Vhodné pro děti
  • Zaseknutí na některých místech
  • Poník někdy skáče dost podivně

Stáhnout z Google play

Poník Péťa je česká hra, která cílí na děti. Právě proto se úplně vyhýbá jakémukoliv násilí a preferuje nízkou obtížnost.

Hlavním hrdinou je poník jménem Péťa, který musí zdolat několik úrovní, aby se dostal domů. V každé na něj čekají různé plošinky, ale také překážky v podobě vodních příkopů nebo prokletých poníků. Dále má hráč k dispozici trampolíny, které mu pomohou dostat se na vzdálenější místa.

Jednotlivé úrovně jsou dostatečně různorodé, jak vzhledově, tak designem. Cestou narazíte na předměty v podobě květin a podkov, které můžete, ale nemusíte sbírat. Důležité jsou ovšem klíče, protože bez nich se nedostanete dál.

Směr poníka se mění tak, že nakláníte přístroj ze strany na stranu, skáče se pak tažením prstu po displeji. Ovládání reaguje dobře, ale chce to chvíli tréninku, než Péťa začne skákat tam, kam chcete.

Dalším problémem je, že se občas ocitnete na místě, ze kterého se nelze dostat. V jednom případě jsme zapomněli sebrat klíč a vydali se směrem k cíli. Ale jelikož bylo potřeba mít tři klíče a my měli jen dva, bylo nutné se vrátit zpět. Ovšem to nebylo možné, takže bylo potřeba úroveň projít znovu od začátku. I v případě, že přijdete o všechny životy v podobě srdíček, nezbude vám, než si zopakovat celou misi.

Vizuální stránka hry je velice jednoduchá a hodně evokuje pár desítek let staré skákačky, jako je Super Mario Bros. a jemu podobné. Hudební podklad tvoří klasické dětské české melodie, což plně odpovídá stylu hry.

Poník Péťa menší děti na chvíli zabaví. Možná si budou chvíli zvykat na to, jakým stylem Péťa skáče, ale jinak jistě ocení snadnost a roztomilost hry. Hra rozhodně není bezchybná, ale je vcelku hratelná a zdarma. Není to špatná volba pro nejmladší členy vaší rodiny.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

55 %

Čtenáři

93 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 449 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz