Tenis nebo jízda na vodním skútru ovládané jedním prstem? Funguje to

aktualizováno 
Sportovní hra One Button Sports sází na ovládání s pomocí jediné ikony. A není to vůbec špatný nápad.
70

One Button Sports

Platforma: Android, iOS

  • Jednoduché ovládání
  • Roztomilé grafické pojetí
  • Málo sportů
  • Zdlouhavé zpřístupňování schopností

Titul One Button Sports dává už názvem jasně vědět dvě věci. Zaprvé jde o sportovní titul a zadruhé, k ovládání vám stačí jedno jediné tlačítko.

Samozřejmě i nás na počátku napadlo, že s ohledem na jediný ovládací prvek nebude projekt klást na hráče zrovna vysoké nároky. Ale oba z dostupných sportů (tenis a závody na vodních skútrech) vyžadují postřeh a řádné načasování.

V obou disciplínách váš pohyb řídí umělá inteligence. V případě tenisu to znamená, že herní postavička běhá sama a vy musíte stisknout tlačítko v určitou chvíli, aby byl odpálen míček na stranu soupeře. Postupem času není úplně snadné zareagovat ve vhodný moment, chce to slušné reflexy. Podržením tlačítka ovlivňujete sílu úderu. Ovšem v tomto případě se ještě zvyšuje riziko, že minete.

Fotogalerie

U vodních skútrů se držením tlačítka ovlivňuje rychlost, skútr zatáčí sám, ale pokud budete neustále držet prst na tlačítku a nezpomalíte v zatáčkách, narazíte do bójek ohraničujících závodiště.

Jestliže stisknete ovládací ikonu poté, co vás některý ze skokánků vymrští do vzduchu, provádíte triky, díky kterým získáváte energii sloužící k dočasnému zrychlení.

Máme tu tedy skutečně jen jedno tlačítko, ale naučit se perfektně ovládat tenistu/závodníka není úplně jednoduché. Ale je škoda, že jsou tu pouhé dvě disciplíny, pár navíc bychom určitě ocenili.

Ve hře jste odměňováni mincemi, které otevírají další závodníky a také vylepšují schopnosti již dostupných sportovců. Ale jestliže nakoupíte nové vlastnosti, chvíli trvá, než se zpřístupní. Proces se dá nepřekvapivě urychlit zaplacením dalších mincí.

Ve One Button Sports je zajímavě řešen režim pro více osob. Probíhá na jednom telefonu/tabletu, kdy má jeden hráč ovládací tlačítko napravo a druhý nalevo. Na tabletu je vše v pořádku, ale hrát ve dvou na jednom telefonu může být s ohledem na velikost displeje nepohodlné.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz