Za všechny bojovníky v Mortal Kombat X zaplatíte přes 5 000 korun

  16:41aktualizováno  16:41
Okleštěná mobilní podoba krvavé bojovky Mortal Kombat X je vizuálně lákavá, ale poněkud stereotypní. A může vám pěkně provětrat peněženku, byť je ke stažení zdarma.
65

Mortal Kombat X

Platforma: Android, iOS

  • Fatality a X-Ray útoky
  • Docela dlouhá herní doba
  • Brzy stereotypní
  • Drahé postavy
  • Dlouhé načítání

Bojovka Mortal Kombat X se kromě standardní verze pro PC a velké konzole dočkala i mobilní mutace. Ta kombinuje karetní hru s bojovkou. Jednotliví bijci jsou reprezentováni kartami. Některé dostanete za odměnu, pokud se vám v Mortal Kombat X daří, ale ve valné většině jsou to neznámé postavy. Jestliže vaše srdce zatouží po zvučnějších jménech, jako jsou Sub-Zero nebo Sonya Blade, obvykle je nutné je zakoupit.

Za co se platí

Free 2 Play

Stažení zpoplatněno není. Hra obsahuje několik typů platidel, nejdůležitější jsou zlaté mince, které se dají získat za úspěchy během hraní (případně dokoupit, ale není to nutné) a duše. Ty reprezentují prémiovou měnu. Vybrané bojovníky je možné koupit pouze za ni a nutno poznamenat, že nejsou zrovna laciní. Někteří stojí skoro šest set korun.

Některé pořídíte za zlaťáky, kterých během hraní dostanete docela dost, jiné však získáte pouze za prémiovou měnu ve formě duší, nejčastěji jako odměnu za úspěchy během soubojů nebo za plnění vedlejších úkolů. A jak asi tušíte, není jich zrovna moc.

Pokud se neobejdete bez proslulých bojovníků, připravte si peněženku. A to docela naditou. Za některé postavy zaplatíte klidně 300 duší, což je několik set korun. Jinak řečeno, stačí pár rváčů a může vás to vyjít klidně na několik tisíc. Podle některých zdrojů stojí všechny postavy a jejich variace cca 5 500 korun. A to je poněkud absurdní.

Karty slouží i jako forma vylepšování specifik bojovníků nebo jejich unikátních úderů. Naštěstí se tyto karty se dají většinou koupit za zlaté mince.

Fotogalerie

Akční složka Mortal Kombat X je jednoduchá, pokud se bavíme o herních mechanismech. Zápasů se zúčastňují dva týmy po třech hráčích. Když jeden rival přijde o všechny postavy, prohrává.

K provádění úderů stačí ťukat na obrazovku, po třech úspěšných zásazích vyskočí výzva, abyste táhli prstem určeným směrem k provedení efektivnějšího úderu. Blok se aktivuje přiložením dvou prstů na tablet/mobilní telefon.

Během hraní se naplňuje speciální ukazatel energie, který je rozdělen do tří sekcí. Každá reprezentuje jeden unikátní úder. V případě, že některý z nich aktivujete, začne minihra, která ovlivňuje účinnost útoku. Některé sázejí na postřeh, jiné na rychlost vašich prstů.

Zní to docela zábavně a ono chvíli je, ale po určité (docela krátké) době je to až příliš jednotvárné. Není se čemu divit, bezhlavé ťukání na displej prostě není něčím, co chytne a nepustí na delší dobu. Pokud máte zkušenosti s předchozím projektem vyvojářů z Warner Bros. International Enterprises nazvaným Injustice: Gods Among Us, víte, o čem je řeč. Mortal Kombat X s ním má mnoho společného (možná až moc).

Mortal Kombat X

Mortal Kombat X

V titulu s názvem Mortal Kombat nemůže chybět brutalita. Žádný strach, i v mobilní verzi najdete extrémně násilné dokončovací údery známé jako Fatality a také X-Ray údery, tedy útoky během, kterých uvidíte, jak se lámou kosti protivníků.

Tyhle lahůdky jsou pak podpořeny propracovanými vizuály, které ale požadují slušně vybavený přístroj, jinak můžete mít problémy s plynulostí hry. Ale i pokud máte nabušenou mašinku, bude načítání relativně dlouhé.

Mortal Kombat X nabízí zatím dva módy (na třetím se pracuje). První je určen pro jednoho hráče, kdy zdolává umělou inteligencí ovládané protivníky rozdělené do množství „žebříků“. Druhý je on-line hra pro více osob. V tomto módu si vybíráte, proti kolika živým rivalům se postavíte.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 67 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz