Mini Motor Racing vám zajistí kopec zábavy na klikatých tratích

aktualizováno 
Připravte se na agresivní závody autíček na dálkové ovládání na hodně klikatých tratích.
90

Mini Motor Racing

Platforma: Android, iOS

  • zábavný jízdní model
  • příjemné ovládání
  • adrenalinový multiplayer
  • tratí mohlo být více
  • občas haprující kamera

Počítače a domácí konzole už jsou dnes technologicky příliš vyspělé na to, aby se na ně ve větší míře a především v dobré kvalitě vydávaly graficky jednoduché tituly jako třeba Micro Machines. Jenže grafika není všechno a každý pamětník dobře ví, kolik zábavy s takovými hrami bylo.

Proto můžeme být rádi, že se podobné kousky stále více objevují na telefonech a tabletech. Skvělým příkladem je právě Mini Motor Racing - závody autíček na dálkové ovládání.

Mini Motor Racing
Mini Motor Racing

Můžete si vybrat, jak je budete ovládat. V nastavení si můžete zvolit volant, jenž vzhledem k jeho plynulosti považuji za lepší, nebo klasická virtuální tlačítka pro zatáčení vlevo a vpravo. K tomu si připočtěte ještě zrychlující nitro a máte celou ovládací paletu. Kupředu pádí autíčka sama.

O zábavu se stará především velmi arkádový fyzikální model, který v kombinaci s povedenou stavbou tratí umožňuje mnoho stylů jízdy. Především jde o to, zda zatáčkou projedete po vnitřním, či vnějším okraji a zda se vám to povede smykem či plynule.

Fotogalerie

Není to zase tak jednoduché a mnohdy si nemůžete vybírat, protože na trati s vámi bude hezká řádka soupeřů, kteří se s řízením rozhodně nemazlí a obzvlášť rádi do sebe a hlavně do vás narážejí. Bouračky budete muset praktikovat také sami, například abyste zbrzdili příliš rychlého soupeře.

Na výběr je z mnoha autíček, které si budete postupně zpřístupňovat a které se poměrně zásadně liší v základních charakteristikách jako jsou zrychlení, maximální rychlost či ochota jít do zatáček. Za vydělané peníze můžete jejich vlastnosti vylepšovat.

Ještě větší zábavu než proti umělé inteligenci, která je v pozdějších závodech poměrně nekompromisní, si užijete s přáteli prostřednictvím wi-fi.

Mini Motor Racing tak hodnotíme jednoznačně kladně. Jsou to opravdu zábavné závody malých autíček. Snad jen škoda, že neobsahují větší množství tratí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 63 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz