Mini Motor Racing vám zajistí kopec zábavy na klikatých tratích

aktualizováno 
Připravte se na agresivní závody autíček na dálkové ovládání na hodně klikatých tratích.
90

Mini Motor Racing

Platforma: Android, iOS

  • zábavný jízdní model
  • příjemné ovládání
  • adrenalinový multiplayer
  • tratí mohlo být více
  • občas haprující kamera

Počítače a domácí konzole už jsou dnes technologicky příliš vyspělé na to, aby se na ně ve větší míře a především v dobré kvalitě vydávaly graficky jednoduché tituly jako třeba Micro Machines. Jenže grafika není všechno a každý pamětník dobře ví, kolik zábavy s takovými hrami bylo.

Proto můžeme být rádi, že se podobné kousky stále více objevují na telefonech a tabletech. Skvělým příkladem je právě Mini Motor Racing - závody autíček na dálkové ovládání.

Mini Motor Racing
Mini Motor Racing

Můžete si vybrat, jak je budete ovládat. V nastavení si můžete zvolit volant, jenž vzhledem k jeho plynulosti považuji za lepší, nebo klasická virtuální tlačítka pro zatáčení vlevo a vpravo. K tomu si připočtěte ještě zrychlující nitro a máte celou ovládací paletu. Kupředu pádí autíčka sama.

O zábavu se stará především velmi arkádový fyzikální model, který v kombinaci s povedenou stavbou tratí umožňuje mnoho stylů jízdy. Především jde o to, zda zatáčkou projedete po vnitřním, či vnějším okraji a zda se vám to povede smykem či plynule.

Fotogalerie

Není to zase tak jednoduché a mnohdy si nemůžete vybírat, protože na trati s vámi bude hezká řádka soupeřů, kteří se s řízením rozhodně nemazlí a obzvlášť rádi do sebe a hlavně do vás narážejí. Bouračky budete muset praktikovat také sami, například abyste zbrzdili příliš rychlého soupeře.

Na výběr je z mnoha autíček, které si budete postupně zpřístupňovat a které se poměrně zásadně liší v základních charakteristikách jako jsou zrychlení, maximální rychlost či ochota jít do zatáček. Za vydělané peníze můžete jejich vlastnosti vylepšovat.

Ještě větší zábavu než proti umělé inteligenci, která je v pozdějších závodech poměrně nekompromisní, si užijete s přáteli prostřednictvím wi-fi.

Mini Motor Racing tak hodnotíme jednoznačně kladně. Jsou to opravdu zábavné závody malých autíček. Snad jen škoda, že neobsahují větší množství tratí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 63 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz