Série Metal Slug zamířila do žánru „věžovek“ a jde o povedený výlet

  16:55aktualizováno  16:55
Hry Metal Slug patří ke klasice arkádových stříleček. Nový přírůstek Metal Slug Defense sází na trošku jiné herní mechanismy. A není to ke škodě věci.
75

Metal Slug Defense

Platforma: Android, iOS

  • Retro stylizace
  • Svižná hratelnost s nutností taktizování
  • Nedoladěný multiplayer
  • Nákup jednotek pouze za medaile

Metal Slug Defense je tedy titulem z žánru „tower defense“, česky věžovek. V úrovni se objeví vaše a nepřátelská základna, ze kterých vybíhají vojáci. Cílem je zničit soupeřovo ústředí dříve než on zničí vaše.   

Už v prvních úrovních zjistíte, že bez určitého strategického uvažování si ani neškrtnete. Před samotnou bitvou je nutné vybrat si jednotky, které se sebou chcete vzít. A nevystačíte si jen se superbijci, kteří vydrží skoro vše. Někdy se více hodí rychlí a levní bojovníci, jindy zase oceníte inženýra, který staví překážky. Váš tým by měl být variabilní.

Fotogalerie

Až si poskládáte jednotku dle svých představ, propukne válečná vřava. Každý voják stojí akční body, které se generují automaticky. To můžete urychlit, ale opět za akční body.

Druhů bojovníků je dostatečné množství, je dovoleno je vylepšovat (stejně jako základnu) a to za mince, které získáte za úspěchy ve hře. Nové typy jednotek jsou pak dostupné za prémiovou měnu v podobě medailí. Ty se získávají docela těžko. Pokud vysloveně toužíte po nových vojácích (a časem se vám budou velmi hodit, titul je dost obtížný), asi si něco připlatíte. Každá jednotka má navíc speciální schopnost, kterou aktivujete ťuknutím prstu na vojáka.  

A přestože je hra opravdu dynamická, tak si nevystačíte s bezhlavým vysíláním bojovníků proti rivalovi. Každou vteřinu budete muset přemýšlet nad tím, kterého vojáka je vhodné vyvolat, kdy využít jeho unikátní talent a podobně.

Kromě kampaně, ve které se postavíte proti umělé inteligenci, je k dispozici také hra pro více osob skrze wi-fi. Ta ale není úplně dotažená. Zaprvé je docela časté, že vypadne spojení při hledání nových protivníků a zadruhé není výjimečné, že je vám zvolen nevhodný soupeř, který je buďto moc slabý nebo naopak přehnaně silný.

Nejviditelnějším pozitivem je skvělá retro grafika odkazující na předchozí hry. Dění probíhá v dvourozměrných arénách. Je jich dostatečné množství, takže jen tak neomrzí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz