RECENZE: Skvělá akční hra na hrdiny je plná superhrdinů i superpadouchů

  17:14aktualizováno  17:14
U komiksy inspirovaného titulu se dá strávit klidně několik týdnů. A navíc vás nebude nic stát.
85

MARVEL Future Fight

Platforma: Android, iOS

  • Bohatý obsah
  • Množství zajímavých postav
  • Propracovaná grafická a zvuková stránka
  • Není potřeba jakákoliv investice
  • Časté „padání“
  • Nutnost být neustále online
  • Přepínání mezi postavami reaguje pomalu

Rovnou prozradím, že MARVEL Future Fight je vynikající akční hrou na hrdiny. Její hlavní síla se skrývá v opravdu bohatém obsahu.

Pokud jde o herní principy, nejsou vysloveně objevné. Tým složený ze tří bijců (mezi kterými přepínáte) se vydává do různých lokací, kde likviduje jednu vlnu nepřátel za druhou a na konci si pak poměří síly s některou z klasických postav.

Za co se platí

Free 2 Play

Titul je skutečně Free 2 Play. Mikrotransakce urychlí vývoj postav nebo zajistí dřívější rozšíření vašeho týmu o nové hrdiny a zloduchy, ale MARVEL Future Fight je hratelný i bez investic. Rozhodně nebudete mít pocit, že jste tlačeni do vytažení platební karty. Energie pro vstup do misí budete mít dostatek, noví bojovníci se dají získat bez nákupu za reálné peníze a není ani potřeba platit za vylepšení jejich statistik, obtížnost je snesitelná i bez toho.

Ovládání vám vejde do krve téměř ihned. S pomocí ikony na levé straně se pohybujete, napravo najdete symboly pro útok a speciální údery. Pokud se znovu vydáte do již dokončené úrovně, je možné nechat umělou inteligenci, aby vše obstarala za vás. Ptáte se, proč byste to měli dělat?

Odpověď je jednoduchá. Jako každá správná hra na hrdiny, i tato klade velký důraz na sbírání zkušeností. Po pár hodinách zjistíte, že je nezbytné opakovat již prošlé mise, abyste byli důstojnými soupeři pro protivníky v příběhové kampani.

Fotogalerie

Jednotlivé úrovně sice zaberou jen několik minut, ale to neznamená, že jejich znovuprocházení nemůže nudit. Proto stačí zvolit automatické ovládání a nechat umělou inteligenci, aby dělala, co umí. A aby to bylo ještě pohodlnější, lze využít speciální lístky. Po jejich aktivaci danou misi přeskočíte a rovnou dostanete odměny za dokončení (ale ne zkušenosti).

Titul obsahuje spoustu různých módů. Hlavní kampaň, elitní, speciální, bonusové nebo denní mise, arénu (poměřujete síly s živými protivníky), útok na padouchy… Je toho opravdu hromada. Hlavním rozdílem mezi různými druhy úrovní jsou odměny za jejich dokončení. Za některé dostanete materiály pro vylepšení vybavení, za jiné biometrické údaje a další vám zase zajistí artefakty výrazně ovlivňující základní specifika vašich bojovníků.

Je tu několik cest, jak modifikovat vlastnosti jednotlivých postav. Kromě zmíněného hromadění zkušeností, kdy se automaticky zvyšuje jejich úroveň, mají ještě vybavení, které se vylepšuje za mince. Za ty upravujete také unikátní útoky. A najdete tu i krystaly. Některé ovlivňují útok, jiné obranu nebo množství životní energie.

Potěšující je, že různá vylepšení mají výrazný dopad na úspěch ve hře. Titul po vás skutečně chce, abyste si rozmysleli, do čeho v danou chvíli investovat, protože to velmi ovlivní obtížnost.

A protože budete mít k dispozici docela slušné množství postav, zabere vám péče o ně dost času. Není to ale problém, nenudí to.

Bojovníků je opravdu hodně. K dispozici jak proslulí hrdinové a záporáci (od Iron Mana až po Venoma), tak i méně „profláknutí“.

Nové postavy dostanete za biometrické údaje, které získáváte během hraní. To ale může zabrat nějaký čas. Někdy je to pár dnů, ale může to být i několik týdnů. Jestliže jste nedočkaví, je možné zakoupit různé balíčky s hrdiny. Jenže ty nejsou obvykle úplně nejlevnější.

Ovšem, pokud nebudete vysloveně trvat na určitých postavách, obejdete se bez mikroplateb. Účast v misích sice vyžaduje energii, která se dobijí relativně pomalu, ale velmi často ji získáte jako bonus za splnění postranních úkolů. V podstatě nikdy se mi nestalo, že by mi energie došla a musel bych ji dokupovat.

Investování peněz vám může zajistit pár výhod, ale v klidu to zvládnete i bez toho, aniž byste měli pocit, že zážitek ze hry není úplný.

Dobrý dojem podporuje grafické a hudební zpracování, obojí je skutečně precizní.

Největší problém, který jsem s MARVEL Future Fight měl je, že titul nepříjemně často „padal“. Nepotěší ani požadavek být neustále online a to i v případě, že se pouštíte do příběhové kampaně. Poslední pokárání míří ke střídání postav. Mnohokrát bylo nutné několikrát ťuknout na danou ikonu, než se zvolený hrdina objevil.

Jinak ale jde o překvapivě hutnou a propracovanou záležitost, která vám netahá peněženku z kapsy a vydrží vám klidně na několik týdnů příjemné dynamické zábavy.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz