LEGO Hero Factory Invasion cílí na děti a je v češtině

  16:53aktualizováno  16:53
Společnost LEGO chce podpořit prodej svých stavebnic mobilní hrou. A překvapivě zábavnou.
80

LEGO Hero Factory Invasion

Platforma: Android, iOS

  • Svižná akce
  • Dostatek bojových strojů
  • Slabší grafika
  • Pár nudných soubojů s bossy

LEGO Hero Factory Ivansion | foto: Bonusweb.cz

LEGO se snaží prosadit v hromadě oblastí, od hraček, přes konzole až po kina. Tentokráte zacílilo na svět mobilních her a nabízí projekt inspirovaný svou stavebnicovou kolekcí Hero Factory Invasion from Below.

Hra je akcí zasazenou do města Antropolis. To čelí útoků jakýchsi bestií a je na LEGO panďulácích, aby tomu zabránili. Ti základní jsou malí a docela zranitelní, ale během misí sbíráte součástky, díky nimž postavíte bojové stroje s různými schopnostmi jako je plamenomet nebo mrazící dělo.

Mise jsou často poskládány tak, že nejdříve musíte s malou figurkou získat kousky bojového stroje a vzápětí do něj usednete a pustíte se do bitvy s nebezpečnějšími protivníky. Ať už ovládáte kohokoliv, obvykle se po vás nechce více než jen střílet a skákat. Naštěstí se rychle střídají hlavní hrdinové s různými schopnostmi, takže akce není po chvíli nezáživná.  

Za hraní jste odměňováni platidlem, které následně utrácíte za různá vylepšení. Jde o klasické záležitosti jako účinnější zbraně, více zdraví a podobně. A lepší atributy se během hraní opravdu projeví.

Fotogalerie

Titul je sice primárně určen pro děti, ovšem umí být i docela náročný. Kromě hlavního příběhového módu, který je prošpikován množstvím animací s kvalitním českým dabingem, je ještě připraven bojový mód, kde si vyberete svůj stroj a protivníka a pustíte se do poměřování síl.

Účast v soubojích a misích vyžaduje speciální kredity, které se samovolně doplňují s ubíhajícím časem, nebo je zakoupíte za skutečné peníze. Není to ale vysloveně nutné.  

Za slabinu lze považovat ne úplně propracovanou grafiku. Je lehce podprůměrná, hlavně díky výrazné nedetailnosti. Mírnou útěchou je docela variabilní prostředí. Naopak se nám líbily zvuky a už jsme chválili profesionální namluvení v češtině.

LEGO Hero Factory Invasion není jen snahou o propagaci stavebnice, ale docela propracovaným titulem hlavně, ale nejen pro děti.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Najdete na iDNES.cz