Mobilní LEGO hra My City zabaví děti i dospělé. A je zdarma

aktualizováno 
Roztomilá grafika, nenáročné herní mechanismy, dobře reagující ovládání, nejen díky tomu je LEGO City My City skvělou volbou pro caparty.
85

LEGO City My City

Platforma: Android, Android

  • Většinou zábavné minihry
  • Technické zpracování
  • Zdarma s žádnými „ale“
  • Pár méně povedených disciplín
  • Nápověda by mohla být lepší

LEGO nás poslední dobou slušně zásobuje různými projekty pro mobilní zařízení. A My City je jedním z těch nejzábavnějších.

Po spuštění hry se objeví mapa města, na které uvidíte ikony několika různých miniher. Vy si vybíráte, na kterou zrovna máte chuť. V nabídce je například záchrana lidí z moře, závody ve formulích, hašení požárů, chytání zlodějů, přepravování balíků v letadle a několik dalších.

LEGO City My City

LEGO City My City

Ne všechny jsou skvěle hratelné, například zmíněné zachraňování nebožáků z vodní hladiny je trošku otravnější, ale žádná z miniher není vysloveně frustrující. Ostatně My City je určeno především pro děti, takže se tvůrci snažili, aby obtížnost nebyla přehnaná.

Ovšem nebylo by úplně špatné, kdyby tu byl srozumitelnější tutoriál, který by mladším hráčům vysvětlil, co mají dělat. Někdy to z nápovědy není úplně jasné a asi bude potřeba, aby se zapojila starší osoba a popsala dětem, co se po nich žádá.

Fotogalerie

Mise jsou svižné, krátké a nestrávíte u nich více než pár minut. To není kritika, je to spíše ku prospěchu věci. Náplň jednotlivých úrovní není kdovíjak variabilní, takže je lepší, že dříve, než se dostaví stereotyp, máte možnost zkusit nějakou jinou disciplínu.

Pochvalu si zaslouží ovládání. Ať už to, které probíhá tažením prstem po obrazovce, nebo nakláněním přístroje. Obě formy reagují dobře. Je jedno, jestli řídíte letadlo, nebo formuli, díky vypilovanému ovládání je obojí bez problémů.

Dobrému dojmu pomáhá i roztomilé pestrobarevné pojetí. Prostředí vypadá pěkně, stejně jako různé postavičky a vozidla. Vše je samozřejmě z kostiček LEGO. Děti určitě potěší i krátké animace, které se nevyhýbají humoru.

Další milou zprávou je, že hra je zdarma. A když říkáme zdarma, tak myslíme zdarma. Dokonce vás neobtěžují žádné reklamy ani snaha získat nějakou tu kačku s pomocí mikroplateb.

Prostě a jednoduše, tak má vypadat projekt pro děti. Ale nudit se u něj nebudou ani ti, kteří už jsou na světě nějaký ten pátek.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

77 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 276 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony
VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony

Výborné čokoládové bonbony, které můžete na Valentýna vytvořit ve tvaru srdíček.

Najdete na iDNES.cz