Legion of Heroes je skvělá hra na hrdiny s tahovými souboji

aktualizováno 
Hromadná online hra na hrdiny je hutným titulem, který je občas stereotypní, ale jinak jde o velmi precizní záležitost.
80

Legion of Heroes

Platforma: Android

  • Spousta hrdinů i předmětů
  • Svižný spád
  • Hodiny a hodiny zábavy
  • Problémy technického rázu
  • Komplikovaný systém plateb

Stáhnout z Google play

Legion of Heroes je zasazena do standardního fantasy světa, ve kterém se prohánějí elfové, kouzelníci nebo hrdí válečníci. I když prostředí, většina hrdinů a monster je klasického ražení, tak narazíte i na unikátnější bytosti, jako je kombinace králíka a člověka a podobné bizarnosti.

Hráč velí týmu několika postav, jejich počet je ovlivňován tím, na které jste úrovni. Nad skupinkou máte plnou kontrolu, vybíráte jí vybavení, vylepšujete unikátní talenty nebo volíte vhodnou formaci. Dostupné je velké množství hrdinů. Ti se dají nakoupit, ale hlavně se získávají během různých dobrodružství jako odměna za úspěchy.

Za co se platí

Free 2 Play

Legion of Heroes je ke stažení zdarma a dá se bez investic i hrát. Platební model na vás vůbec netlačí. Standardní měnou jsou zlaťáky, které jsou odměnou za souboje, plnění postranních úkolů nebo prodej předmětů a hrdinů. Prémiovým platidlem jsou srdce, která poslouží především k pořízení unikátních postav a dalších bonusových výhod. Ty pomohou, ale nejsou nutné.

Další měnou jsou elixíry pro dobití morálky. Morálka je nutná pro vstup do soubojů a nedoplňuje se automaticky. Není to ale takový problém, protože se dá dobít za zmíněné elixíry (dostanete je především v koloseu) nebo za zlaté mince. Nejdůležitějším platidlem jsou tak právě zlaťáky, kterých se dá získat dostatek pouhým hraním, ale pokud přece jen chcete nějaké zakoupit, je to trošku složitější. Nejprve je nutné pořídit si srdíčka (jsou dostupné v balíčcích od 30 za 66 korun, až po balíček 1 200 za 2 200 korun) a teprve za ně zlaťáky. Bylo by asi lepší, kdyby tvůrci zjednodušili systém plateb. Takhle je to někdy zdlouhavější.

Hrdiny si buďto můžete nechat, případně je prodat nebo slučovat, čímž se zvyšuje jejich úroveň. Postavy spadají do různých tříd a každé je dovolenou používat jen určitý typ zbraní. Prostě klasická pravidla hry na hrdiny.

Legion of Heroes je silně orientovaná na akci, devadesát procent úkolů je vystavěno na tom, že musíte zlikvidovat nějakou bestii. Souboje jsou tahové, ale přesto svižné, protože není nutné čekat, než jedna vaše postava zaútočí a pak teprve zadat pokyny další. Rozkazy se dají udělit i ve chvíli, kdy jeden z vašich bijců zrovna útočí. Střety tak netrvají déle než pár minut. Pokud máte zájem, lze vše nechat na umělé inteligenci a souboje probíhají pod její taktovkou.

Legion of Heroes

Legion of Heroes

Legion of Heroes

Legion of Heroes

Někdy narazíte i na mise, které nejsou jen o mlácení monster po hlavě, ale nejde obvykle o zrovna zábavné činnosti. Většinou se chce, abyste něco sebrali a doručili určité osobě nebo někomu dělali doprovod.

Titul je hromadnou on-line hrou na hrdiny, takže budete neustále potkávat jiné živé hráče. A jak to tak bývá, můžete si mezi nimi najít přátele, kteří vám poskytnou pomoc během soubojů, případně budou žádat to samé od vás. Pokud jste agresor, také není problém. Poměřit síly s ostatními je dovoleno třeba v koloseu. Nechybí ani guildy, které slučují hráče a nabízejí jim různé výhody.

Hru si užijete, i když jste spíše samotáři. K dispozici jsou pomocníci ovládaní umělou inteligencí a kromě příběhových a vedlejších misí je dostupná věž, ve které zdoláváte patro za patrem za určité odměny nebo takzvaná „válka hrdinů“, kde rozestavíte své bojovníky do formací, které jsou důležité pro výsledek bitvy (probíhají automaticky).

Fotogalerie

A když si k tomu přidáme slušné množství předmětů, které se dají vylepšovat, prodávat nebo nakupovat, je jasné, že máte neustále, co dělat. Když nebojujete, tak pečujete o své hrdiny, komunikujete se spoluhráči nebo se jen tak procházíte vcelku rozsáhlým světem. Nudit se nebudete.

Tedy alespoň většinou. Po pár hodinách hraní bez přestávky mohou být souboje trochu stereotypní, protože často probíhají podle podobného scénáře, ale po chvilku oddechu se kře hře určitě zase rádi vrátíte.

I proto, že vypadá docela dobře a nabízí skvělou hudbu. Co není úplně ideální, je časté načítání a občasné záseky a výpadky. Jinak ale těžko hledat nějakou výraznější chybu.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Najdete na iDNES.cz